Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Raimundas Pilkauskas: Miestą atgaivintų verslas

Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujantis liberalsąjūdietis architektas Raimundas Pilkauskas įsitikinęs, kad būtina mieste sudaryti palankias sąlygas verslo plėtrai. Tai padėtų sumažinti nedarbo lygį Panevėžyje.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Panevėžio skyriaus narys architektas Raimundas Pilkauskas nebijo iššūkių. Pasak jo, įdomu imtis naujų ir sudėtingų projektų, įveikti pasitaikančias kliūtis. Kandidatas sako, kad savivaldos rinkimuose dalyvaus po Lietuvos liberalų sąjūdžio vėliava, o sudarytuose partijos Panevėžio skyriaus sąrašuose jis įrašytas šeštuoju numeriu.
„Priimu visokius iššūkius, – pasakojo R. Pilkauskas „Panevėžiobalsui“. – Man įdomu projektuoti sudėtingus projektus. Nestokoju idėjų, esu kupinas netikėtų sumanymų. Darbe svarbu produktyviai dirbti, įveikti visas pasitaikančias kliūtis bei įgyti užsakovų pasitikėjimą. Kurdamas projektus, turiu aiškų tikslą, tikiu savo jėgomis. Mano įsteigtas biuras yra žinomas ne tik Panevėžio regione, bet ir visoje Lietuvoje, todėl rinkėjams neketinu žarstyti pažadų. Dirbti reikia taip, kad miestas klestėtų.“
R. Pilkauskas prisipažino nemažai prisidėjęs kuriant mieste Norvegijos pramonės parką. „Taip jau atsitiko, kad teko projektuoti pirmąsias norvegų verslininkų mieste įkurtas įmones, jos sėkmingai veikia iki šiol. Todėl galiu sakyti, kad Panevėžyje 2001 metais įkurtas Norvegijos pramonės parkas atsirado ir dėl mano darbo. Šio parko iniciatoriai - įvairios Norvegijos korporacijos ir pramonės įmonių grupės. Mieste veikiančių norvegiško kapitalo įmonių pastatus projektavo mano vadovaujamas Statinių projektavimo biuras“, – pasakojo R. Pilkauskas, kaip mieste veiklą pradėjo Norvegijos pramonė parkas.
R. Pilkauskas įsitikinęs, kad užsienio investuotojams būtina sudaryti palankias sąlygas kurtis mieste. Negalime atsukti užsienio verslininkams nugaros, nes, susidūrę su biurokratiniais barjerais, jie važiuos įmonių steigti kitur. Pavyzdžiui, norėjo plėstis bendrovė „Hjelleegjerde Baltija“, tačiau kol kas negali įsigyti didesnio sklypo šalia turimo. Beje, norvegai norėjo įkurti fabriką Paliūniškio gatvėje. Jeigu jiems tai būtų pavykę įgyvendinti, šiame fabrike būtų įsteigta 400 darbo vietų. Tačiau to padaryti užsieniečiams nepavyko ir jie nusipirko žemės sklypą kitur“, – kalbėjo apie biurokratinius barjerus kandidatas savivaldos rinkimuose.
R. Pilkauskas mano, kad šiuo metu Savivaldybėje nepakankamai dėmesio skiriama užsienio investuotojams, jiems nesiūloma lengvatų, todėl jie menkai domisi būsimuoju Panevėžio pramonės parku. „Apie jį tiek daug kalbama, o užsieniečiai juo nesidomi. Kirba išvada: investuoti į parką užsienio verslininkai neskuba, nes investicijoms nepalankios sąlygos. Miesto ūkį būtina tvarkyti taip, kad Panevėžys taptų patrauklus. Beje, jis patrauklus turi būti ne tik užsienio verslininkams, bet ir vietiniams. Jeigu užmiršime savus verslininkus, tai greitai Panevėžyje neliks smulkaus ir vidutinio verslo atstovų“, - aiškino politikas, turintis nemažai idėjų, kaip atgaivinti Panevėžį.
(Straipsnis spausdintas Panevėžio krašto dienraštyje „Panevėžio balsas“)

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt