Antradienis, Liepa 14, 2020
   
Tekstas

Audrius Masilionis: Ar reikalinga spartinti daugiabučių namų teritorijų detaliųjų planų rengimą ?

Šiandieną susiklosčiusi nenormali situacija, kai žemės sklypais prie daugiabučių namų „rūpinasi“ Savivaldybė. Iš daugiabučių gyventojų atimta galimybė legaliai patiems pasirūpinti savo aplinka – vaikų žaidimų, automobilių stovėjimo aikštelėmis, namų kiemuose esančiais žaliaisiais plotais. Kai kieme nėra tikro šeimininko, rezultatas toks, kokį matome dabar – žiemą nenukasti šaligatviai ir automobilių stovėjimo aikštelės, šiltuoju metų sezonu nenušienautus žaliuosius plotus, vaikų žaidimų aikštelės virtusios bandymų poligonais, o automobiliais užstatyti kiemai primena gatves piko valandomis.

Daugiabučių gyventojams turi būti sutiekta galimybė pasijusti tikrais savo kiemų šeimininkais ir turėti teisę juos tvarkytis savo nuožiūra.


Tokią galimybę suteiktų daugiabučių teritorijų detalieji planai, todėl būtina spartinti jų rengimą. Parengus detaliuosius planus kiekvienam namui būtų priskirta konkreti teritorija su joje esančiais pėsčiųjų takais, žaliaisiais plotais, automobilių stovėjimo aikštelėmis. Gyventojams atsirastų galimybė patiems spręsti dėl teritorijos valymo, žaliųjų plotų šienavimo, aikštelių praplatinimo ar naujų įrengimo.

Aš pats gyvenu daugiabučiame name. Su bendrijos pirmininku svarstome, kad jei būtų parengti detalieji planai, būtų galima svarstyti ne apie vieno, o kelių daugiabučių teritorijų bendrą tvarkymą. O gyventojų iniciatyva tvarkytis yra. Yra gražių pavyzdžių, kaip daugiabučiai tvarkosi, samdo žmones kiemams valyti, prasiplatina automobilių stovėjimo aikšteles. Bet pradėjus gilintis į teisinius niuansus paaiškėja, kad aikštelės įrengtos Savivaldybei priklausančiame sklype, vadinasi, į jas investavę gyventojai nėra tikrieji jos šeimininkai ir kilus kokiems nesutarimams gali būti apkaltinti kiemo niokojimu ar panašiai. Turbūt todėl kiti daugiabučiai laikosi nuostatos, kad jei teisiškai jų kiemo šeimininkė yra Savivaldybė, tegul ji ir tvarko.

Daugiabučių namų teritorijų detaliųjų planų rengimas turi būti Savivaldybės viena iš prioritetinių sričių. Tai paskatintų panevėžiečius rūpintis savo aplinka. Matome puikų pavyzdį, kaip savo kiemuose tvarkosi privačių namų savininkai. Tokia galimybė turi būti suteikta ir daugiabučių gyventojams.

(Nuomonė spausdinta Panevėžio dienraštyje „Sekundė“)

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt