Sekmadienis, Liepa 05, 2020
   
Tekstas

L. Donskis ir toliau koordinuos savo frakcijos darbą žmogaus teisių srityje

Įpusėjus Europos Parlamento kadencijai, ne tik suformuojama nauja tiesiogiai ES piliečių renkamos institucijos vadovybė, bet ir vyksta pokyčiai beveik visose Parlamento struktūrose: komitetuose, delegacijose, darbo grupėse. Politinės frakcijos sprendžia, kurie jų atstovai liks dirbti tose pačiose pozicijose, kaip ir pirmąją kadencijos pusę, o kur būtini pasikeitimai. Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) frakcijoje šią savaitę priimtas sprendimas, kad už grupės veiklą žmogaus teisių srityje atsakingas Leonidas Donskis ir toliau liks grupės koordinatoriumi EP Žmogaus teisių pakomitetyje.

„Pirmosios kadencijos pusės metu pavyko sukurti pakankamai efektyvų ir sklandų veiklos modelį koordinuojant frakcijos veiklą Žmogaus teisių pakomitetyje. Jaučiuosi pagerbtas ir įvertintas frakcijos kolegų, patikėjusių man ir toliau eiti koordinatoriaus pareigas EP struktūroje, kurios veikla Europos liberalams yra neabejotinas prioritetas“, - sako Leonidas Donskis.

Europarlamentaras pabrėžė, kad efektyviam darbui daug įtakos turėjo sėkmingas bendradarbiavimas su analogiškas pareigas EP Vystymosi komitete užimančiu europarlamentaru iš Liuksemburgo Charles Goerens. Tad frakcijoje vieningai sutarta, kad šis tandemas, koordinuojantis EP liberalų veiklą gimininguose EP komitetuose, turėtų dirbti ir toliau. 

Leonidas Donskis jau antrą kartą yra paskirtas savo frakcijos šešėliniu pranešėju rengiant pagrindinį EP dokumentą žmogaus teisių srityje – EP metinį pranešimą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje. Šiemet balsavimas dėl dokumento numatytas balandžio mėnesio plenarinėje sesijoje, pagrindiniu dokumento rengėju paskirtas socialistų frakcijos atstovas Richard Howitt.

Leonidas Donskis ir antroje kadencijos pusėje liks ne tik Žmogaus teisių pakomitečio, bet ir Vystymosi komiteto tikruoju nariu. 

„Vystomasis bendradarbiavimas – sritis, kurioje, tikiu, vis aktyviau savo vardą įtvirtinti bei sukaupta patirtimi pasidalinti gali Lietuva. Ypač tam palankus bus antrasis 2013-ųjų pusmetis, kuomet Lietuva pirmininkaus ES Tarybai“, - sako Leonidas Donskis. Europarlamentaras tikisi, kad būtent šioje srityje įmanomas aktyvesnis EP, ES Tarybos ir Lietuvos institucijų bendradarbiavimas, perduodant Lietuvos perėjimo iš postsovietinės santvarkos į modernią demokratiją patirtį panašaus likimo Rytų Europos, Centrinės Azijos šalims. 

Europarlamentaras L. Donskis toliau dirbs ES Rytų kaimynių parlamentinėje asamblėjoje (EURONEST), kurios veikla antrojoje kadencijos pusėje turėtų suintensyvėti. Jau ateinančią savaitę vyks EURONEST Politinių reikalų, žmogaus teisių ir demokratijos komiteto, kurios vicepirmininkas yra L. Donskis, posėdis. Dirbant ES ir Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijoje taip pat laukia įtempto darbo laikotarpis – jau netrukus EP ketina parengti pranešimus dėl ES ir Armėnijos bei ES ir Azerbaidžano derybų dėl asociacijos sutarčių. L. Donskis yra šešėlinis frakcijos pranešėjas Armėnijos sutarčiai, o pagrindine pranešėja Azerbaidžano sutarčiai paskirta L. Donskio frakcijos kolegė, Suomijos europarlamentarė Anneli Jäätteenmäki. 

Leonidas Donskis antrojoje kadencijos EP pusėje dirbs darbo grupėje dėl Europos demokratijos ir žmogaus teisių instrumento (EIDHR), liks Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto, ES ir Moldovos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto ir delegacijos ryšiams su Izraeliu pavaduojančiu nariu.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt