Sekmadienis, Gegužė 31, 2020
   
Tekstas

E.Masiulis. Kuo gali baigtis trintis koalicijoje

„Snoro“ bankroto purslai staiga peraugo į didelį cunamį, kuris, daug kam netikėtai, gali nušluoti valdančiąją koaliciją. Taip dabartinę padėtį Vyriausybėje apibendrintų politikos apžvalgininkai.

Iš tiesų, atlaikę ideologinius ginčus dėl konservatorių noro didinti mokesčius praėjusių metų pabaigoje, dabar galime suklupti ten, kur niekas nesitikėjo.

Istorija dėl Finansinių nusikaltimų tarnybos vadovų atleidimo paini ir paslaptinga. Susidaryti tikrąjį vaizdą sunku daugeliui žmonių. Trūkstant informacijos žurnalistai ją nušviečia kaip ambicingas dviejų partijų – konservatorių ir liberalcentristų pjautynes.

Liberalų sąjūdis šiuose ginčuose sąmoningai nedalyvauja ir nepalaiko nė vienos pusės. Kad ir kas bebūtų teisus – šios istorijos baigtis man jau gana aiški. Lietuva greičiausiai neatgaus į Londoną pabėgusių buvusių banko „Snoras“ savininkų arba šis procesas labai užsitęs. Bankininkų advokatai teismuose dėl jų išdavimo Lietuvai banko nacionalizavimą pateiks kaip politinį susidorojimą.

O įrodyti tai arba sukelti abejonių tikrai nebus sunku: į šią istoriją jau įvelti visi šalies vadovai, ją tiria dvi Seimo komisijos, virsta ministrai ir teisėsaugos tarnybų vadovai. Politikai drabsto purvus vieni ant kitų. Puikus vaizdelis – advokatams tereikia spėti archyvuoti visus straipsnius bei reportažus ir nešti juos paskaityti Londono teisėjams.

Kokios bus šio skandalo pasekmės? Jei R.Baranauskas ir V.Antonovas nebus išduoti Lietuvai, matyt, niekada nesužinosime tikrųjų „Snoro“ bankroto priežasčių, banko kreditoriai neatgaus visų dingusių pinigų. Visuomenė dar karta liks nuvilta.

Įdomiausias klausimas, į kurį dar neturiu atsakymo: ar šis skandalas išsirutuliojo natūraliai, dėl kokių nors perimant „Snorą“ padarytų klaidų, ar jis buvo sukeltas tyčia norint pasukti „Snoro“ istoriją R.Baranauskui ir V.Antonovui naudinga linkme.

Reikia tikėtis, kad kitą savaitę, prezidentei paskelbus savo sprendimą dėl ministro R.Palaičio likimo, aistros nurims.  Kitu atveju, visą pavasarį iš Seimo posėdžių salės toliau girdėsime politikų rietenas, kurios Lietuvai tikrai nėra reikalingos ir naudingos.

Neramina koalicijos partnerių liberalcentristų pagąsdinimai, jog dėl ministro likimo jie gali blokuoti Lietuvai svarbių įstatymų, pavyzdžiui, dėl atominės elektrinės statybos, priėmimą. Galima suprasti, kad postai kai kam svarbesni už šalies ateitį. Bet ar taip turi elgtis tautos išrinktieji?  Mūsų požiūriu, Vyriausybė turi toliau dirbti. Lėtėjant šalies ekonomikos augimui dabar yra kur kas rimtesnių darbų ir sprendimų, kuriuos privalome priimti. Norėtųsi, kad paskutinius metus iki Seimo rinkimų dirbtume garbingai ir naudingai savo šaliai. Liberalų sąjūdis pasiruošęs tai daryti

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt