Pirmadienis, Balandis 22, 2019
   
Tekstas

Kaune atidaromas pirmasis sektorinis praktinio profesinio mokymo centras

Kovo 16 d. 11 val. Kauno statybininkų rengimo centre atidaromas modernus Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras. Tai pirmasis iš 42-iejų sektorinių praktinio profesinio mokymo centrų, numatytų įkurti Lietuvoje. Naujuoju centru naudosis ne tik Kauno statybininkų rengimo centro mokiniai, bet ir iš kitų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų atvykę jaunuoliai, universitetų, kolegijų studentai. Šiuolaikiškai įrengtos dirbtuvės bus atviros visiems asmenims, norintiems tobulinti ar įgyti staliaus, baldžiaus ar kitą panašią specialybę.

„Modernizuojamos profesinio mokymo įstaigos ir galimybė įgyti darbo rinkoje paklausią specialybę į profesines mokyklas pritraukia vis daugiau jaunuolių, – sako viceministras Vaidas Bacys. – Per pastaruosius trejus metus ypač padaugėjo stojančiųjų į profesinio mokymo įstaigas po vidurinės mokyklos baigimo: 2011 m. jų buvo pusantro karto daugiau nei prieš trejus metus. 2008 m. įstojo 5,2 tūkst. abiturientų, o pernai į profesinio mokymo įstaigas iš viso atėjo 8,2 tūkst. jaunų žmonių, jau turinčių brandos atestatus – tai sudaro apie 40 proc. visų priimtųjų“. 

Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras kurtas daugiau kaip dvejus metus. Kauno statybininkų rengimo centre rekonstruota ir praplėsta daugiau kaip 4 tūkst. kv. metrų dirbtuvių, įsigyta daugiau kaip 100 vienetų įrangos. Medienos technologijų ir baldų gamybos praktinio mokymo dirbtuvių plėtra kainavo daugiau negu 8,2 mln. Lt. Įrangos įsigyta už 7,7 mln. Lt. Projektas ,,Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centras“ įgyvendintas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Kauno statybininkų centro vadovai sako, kad dauguma įmonių jau pasigenda specialistų, mokančių dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis medienos ir baldų pramonėje. Į Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą investuotos lėšos ir įsigyta pažangiausia įranga atsipirks rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių šiuo metu stinga darbo rinkoje. 

Sektorinis praktinio mokymo centras – tai vienos ar kelių sričių modernia praktinio mokymo įranga aprūpinta profesinio mokymo įstaiga arba jos padalinys, teikiantis pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugas visiems Lietuvos gyventojams. Centras nėra atskiras juridinis vienetas, o tik profesinio mokymo įstaigos padalinys. 

Iki 2014-ųjų metų Lietuvoje bus įrengti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai. Šiems centrams kurti skiriamas finansavimas sudaro daugiau nei 400,3 mln. Lt, iš kurių 340,3 mln. Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt