Šeštadienis, Gruodis 14, 2019
   
Tekstas

D. Kuodytė: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išlaidavimas – nepateisinamas

Liberalų sąjūdžio frakcija nepateisinamu išlaidavimo atveju laiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimą skirti 24,7 tūkst. litų socialinės reklamos kampanijai „Apginsime santuoką – išsaugosime Lietuvą“.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Kuodytė sako, kad iš viešų ministerijos paaiškinimų šios akcijos potekstė tapo visiškai aiški – ja bandoma dar kartą įteigti visuomenei, kad šeima įmanoma tiktai sudarius santuoką.

Seimo Žmogaus teisių komiteto narė D. Kuodytė tokius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiksmus vertina itin neigiamai. Ypač  dėl to, kad minėtoji ministerija iki šiol neranda lėšų gyvybiškai svarbiems projektams – pavyzdžiui, socialinės pagalbos centrų nuo smurto nukentėjusiems žmonėms steigimui Lietuvoje.

D. Kuodytė neatmeta, kad socialinė kampanija „Apginsime santuoką – išsaugosime Lietuvą“ būtent dabar pradėta turint konkrečių tikslų – Seimo pavasario sesijoje planuojama svarstyti Konstitucijos pataisą, kuria siūloma šeimą išimtinai susieti su santuoka.  Liberalė D. Kuodytė atkreipia dėmesį, kad tokiu būdu pažeidžiami ne tik šeimos vertybes puoselėjančių nesusituokusių porų, nepilnų šeimų ir jose gyvenančių vaikų interesai, bet ir ignoruojama autoritetingų institucijų oficialiai išreikšta pozicija.

LR Konstitucinis Teismas 2011 m. rudenį paskelbė, kad šeima gali būti sukurta ne vien santuokos pagrindu, o 2008 m. priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik santuokoje gyvenančius žmones, įvardytos kaip prieštaraujančios Konstitucijai.

2011 metų gruodį Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos pateiktoje ataskaitoje dėl žmogaus teisių Lietuvoje buvo išskirta rekomendacija, kuria mūsų šaliai pasiūlyta „imtis būtinų teisėkūros priemonių ir įgyvendinti politiką, kuria pripažįstama šeiminė įvairovė“.

„Susidarė grėsminga situacija – dalis Seimo narių bando užlipti žmonėms ant galvos ir, galima sakyti, išprievartauti Konstituciją. Tokiu būdų nedviprasmiškai siūloma paniekinti ir sutrypti prigimtinę žmogaus teisę laisvai rinktis, kaip gyventi“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja D. Kuodytė.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka patvirtino, kad su Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos rekomendacija dėl šeiminės įvairovės, kuri šiandien buvo pristatyta komitete, numatoma supažindinti visus Seimo narius.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime palaiko atskiro Partnerystės įstatymo įtvirtinimo idėją. 2012 m. vasarį D. Kuodytė kartu su frakcijos seniūnu Algiu Kašėta užregistravo LR Civilinio kodekso pataisų projektą, kuriuo siūloma įtvirtini, jog „partnerystė yra vyro ir moters (sugyventinių) bendras gyvenimas šeimoje neįregistravus santuokos“. Priimtos šios korekcijos suteiktų galimybę įgyvendinti dar 2000-aisiais LR Civiliniame kodekse įrašytas nuostatas dėl bendro gyvenimo neįregistravus santuokos.

Registruotos partnerystės institutas, leidžiantis oficialiai įteisinti glaudžius, artimus ryšius palaikančių, bet nesusituokusių asmenų santykius, vienu ar kitu pavidalu plačiai paplitęs Europoje. Seimo Parlamentinių tyrimų departamento duomenimis, registruota partnerystė viena ar kita forma yra įteisinta 16-oje iš 27 Europos Sąjungos valstybių.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt