Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Pagrindinis puslapis \ Naujienos \ Teisingumo ministras Remigijus Šimašius susitiko su Varėnos verslininkais bei teisininkais

Dvasios skurdinimas ir baimė vėl įsigali Varėnoje

Pirmadienį kovo 26 dieną Remigijus Šimašius viešėjo Varėnoje. Susitikime su verslininkais ministras papasakojo kokie užsibrėžtieji tikslai buvo įgyvendinti per pusketvirtų metų verslo administravimo srityje. Šalia tipinių įmonės steigimo dokumentų registravimo „vieno langelio“ principu buvo paminėtas ir tikrinančiųjų institucijų veiksmų koordinavimas. Ministras akcentavo, jog tai ne reiškia, kad kontroliuojančios institucijos turi susiburti į vieną konglomeratą ir visu būriu užgriūti verslininko biurą. Čia turima mintyje, kad pavyzdžiui SODRos darbuotojas tikrindamas, kad ir maisto gamybos įmonę, ir pastebėjęs pelę, įrašytų apie tai maisto ir veterinarijos tikrinimo skiltyje.

Ministras minėjo ir daugiau verslo aplinką lengvinančių naujovių, tačiau jam labiau rūpėjo kokios nuotaikos esti verslą vystančiųjų bendruomenėje. UAB „Tandemus“ direktorė Raida Budrikienė teiravosi dėl antstolių vykdomųjų raštų ateinančių iš paskos įsidarbinusiam. 

UAB „Varėnos statyba“ direktorius Vytas Valentukevičius domėjosi viešųjų pirkimų įstatymo pataisomis. 

Grybų verslo konsultantas Rimantas Juškevičius teiravosi ar normalu, kai suimami keliasdešimt žmonių, laikomi kelias paras tardymo izoliatoriuose, apie tai kalba visos televizijos, laikraščiai bei žinių portalai, o galiausiai be jokių kaltinimų ar įtarimų patekimo paleidžiami.

Krivilių bendruomenės atstovai godojosi, kad rajono taryba negirdi jų teisėtų prašymų gyventi kokybiškai gimtoje žemėje, kad veikiantis ir planuojamas statyti paukštynai neįgyvendina aplinkosaugines priemones.

Notarė Laima Muzikevičiūtė teiravosi dėl naujo reiškinio visuomenėje – išvaikinimo, kai įvaikinimo atsisako įtėviai ir patys įvaikintieji.

Buvo ir daugiau klausimų. Į visus ministras atsakė išsamiai, iliustruodamas konkrečiais pavyzdžiais.

Tačiau negaliu neatkreipti dėmesio, kad susitikimuose nebuvo gausu lankytojų. Ypač nustebino teisininkų bendruomenės „aktyvumas“. Žinant kas įsteigė Varėnos teisininkų klubą, turint omenyje kas valdo rajoną, prisimenant susirašinėjimus ir optimizmą akyse individualiai informuojant apie renginį, galima drąsiai daryti prielaidą, kad rajone po centristų/socdemų demaršo praėjusį rugsėjį vėl įsigali skambučio teisė, spaudimas.

Sena išmintis byloja: jei bijo, tai dar nereiškia, kad gerbia.

Po minėtų susitikimų ministras apsilankė skyriaus būstinėje, susitiko su skyriaus nariais ir prie kavos puodelio aptarė rūpimus klausimus

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt