Sekmadienis, Balandis 05, 2020
   
Tekstas

Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo naikinti kliūtis užsienio dėstytojams ir studentams gyventi bei dirbti Lietuvoje

Liberalų sąjūdžio frakcija kartu su grupe parlamentarų Seime užregistravo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurios pašalintų šiuo metu esamas biurokratines kliūtis užsieniečiams – mokslo įstaigų dėstytojams, tyrėjams ir studentams – gyventi ir dirbti Lietuvoje.

Įstatymo pataisų projekto iniciatoriaus Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Gintaro Steponavičiaus teigimu, šiuo metu galiojanti tvarka dėl ilgai trunkančių procedūrų gerokai apsunkina Lietuvos galimybes pritraukti kitų šalių mokslinį potencialą bei studentus į mūsų aukštąsias mokyklas, kuriamus verslo, mokslo ir inovacijų slėnius. Dėl to sumažėja Lietuvos galimybės konkuruoti tarptautinėje rinkoje, neišnaudojamas potencialas gerinti studijų kokybę ir rengti tarptautinio lygio mokslinius tyrimus.


„Šiandien mums ypač aktuali protų nutekėjimo problema, tuo pačiu kyla iššūkis pritraukti geriausius protus. Siūlomos įstatymo pataisos suteiktų papildomų galimybių į Lietuvą pasikviesti akademinę bendruomenę ir išsilavinimo siekiančius jaunus žmones, kuriuos iki šiol galbūt atbaido sudėtingos procedūros. Priėmus korekcijas, mūsų mokslo ir studijų sistema taptų atviresnė, patrauklesnė ir konkurencingesnė tarptautinėje rinkoje“, – teigė įstatymo pataisų iniciatorius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Steponavičius.


Siūlomos Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisos numato, kad užsienio dėstytojams ir tyrėjams perpus – iki 3 mėnesių – būtų sutrumpintas dokumentų išdavimo laikinai gyventi Lietuvoje terminas, taip pat šią tvarką numatoma taikyti ir dėstytojų šeimos nariams. Minėtą įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad dėstytojams ir tyrėjams papildomai nebereikėtų kreiptis dėl leidimo dirbti Lietuvoje, o aukštosios mokyklos su jais galėtų sudaryti autorines sutartis.


Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisos taip pat numato, kad antros ir trečios pakopos (magistrantūros ir doktorantūros) studentai užsieniečiai įgytų teisę dirbti Lietuvoje jau nuo pirmojo studijų semestro, studentai būtų atleidžiami nuo prievolės papildomai kreiptis dėl leidimo dirbti mūsų šalyje.


Naująjį įstatymo projektą, be jo iniciatoriaus G. Steponavičiaus, pasirašė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius, Seimo nariai Valentinas Stundys, Marija Aušrinė Pavilionienė ir Vydas Gedvilas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt