Penktadienis, Sausis 15, 2021
   
Tekstas

Siekiama įdarbinti daugiau nuteistųjų

Siekiant užtikrinti, kad nuteistieji greičiau pasitaisytų ir lengviau integruotųsi į visuomenę, ieškoma daugiau galimybių ugdyti jų darbinius įgūdžius ir sudaryti sąlygas jiems dirbti bausmės atlikimo metu.

„Darbas yra ta priemonė, kuri leidžia žmogui ugdyti ne tik savo profesinius sugebėjimus, tačiau ir asmenines savybes – valią, atsakomybę, savarankiškumą. Labai svarbu, kad į įkalinimo įstaigas patekę asmenys mokytųsi ir įgytų darbinių įgūdžių, patirties. Išėjus į laisvę tai jiems padeda greičiau integruotis į visuomenę, stabdo nuo pakartotinių nusikaltimų, o tai didina visų mūsų saugumą. Deja, šiandien ne visi norintys dirbti nuteistieji turi tokias galimybes. Todėl būtina plėsti valstybės įmonių prie įkalinimo įstaigų veiklą, pritraukti verslo partnerių, išnaudoti visas esamas alternatyvas efektyvesniam šių įmonių darbui, kurių dar tikrai yra“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.


Šiandien nuteistieji dirba trijose valstybės įmonėse – prie Alytaus, Marijampolės ir Pravieniškių pataisos namų. Jie įkalinimo įstaigose yra įgiję praktiškų ir šiandien rinkoje paklausių specialybių – šaltkalvių, baldininkų, siuvėjų, metalo bei medžio apdirbėjų ir pan.


Šiemet minėtose įmonėse iš daugiau nei 10 tūkst. šiuo metu įkalinimo įstaigose esačių asmenų darbuojasi 1190 nuteistųjų, t.y. apie 14 proc.


Teisingumo ministro teigimu, norinčiųjų dirbti nuteistųjų yra gerokai daugiau, tad kuo daugiau jų galės atlikdami bausmę tobulėti ne mokydamiesi nusikalstamumo dalykų, o lavindami darbinius įgūdžius, tuo geriau bus pasiektas pagrindinis įkalinimo įstaigų tikslas – šiuos asmenis perauklėti ir sėkmingai grąžinti į visuomenę.


Kartu nuosekliai siekiama, kad nuteistieji daugiau atliktų ir visuomenei naudingų darbų (tvarkant aplinką ir pan.).


Prie įkalinimo įstaigų esančiose valstybės įmonėse gaminama įvairi produkcija – nuo inkilų paukščiams, įvairių metalo, medžio bei siuvimo dirbinių, iki baldų bei jiems skirtos furnitūros. Gaminiai yra realizuojami tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – Estijoje, Latvijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir kt. Per 2011 metus visos trys įmonės bendrai sudarė sandorių už 3 606 tūkst. Lt.


Siekiant, kad įmonės veiktų efektyviau bei sukurtų daugiau darbo vietų, būtina ieškoti daugiau galimybių bendradarbiauti su verslo partneriais, skatinti nuteistųjų darbą. Šiuo tikslu Kalėjimų departamente yra sudaryta darbo grupė, kuri nagrinėja ir artimiausiu metu turi pateikti galimus valstybės įmonių, veikiančių prie įkalinimo įstaigų, veiklos efektyvinimo sprendimus.


Daugiau informacijos kokią produkciją gamina nuteistieji galite rasti interneto svetainėse: http://www.pravbaldai.lt/ http://www.vyris.lt irhttp://www.eltega.lt

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt