Ketvirtadienis, Balandis 09, 2020
   
Tekstas

Haroldas Maselis. Sakau Ne Petrui Gražuliui

Ilgą laiką žmogaus teisės, kaip visuma nebuvo aktualinama. Tačiau paskutiniu metu tai tapo nauju mados proveržiu, nors ir dar nepasiekusiu olimpo. Ir visame gražiame visuotiniame pokalbyje apie žmogaus teises, kaip vertybę ir būtinybę, siekiant demokratiškesnės visuomenės idealų, įsikišo keliatas nepraustaburnių. Kol kairiosios feministės kalba apie kvotas, Petras Gražulis visu gražumu prabyla žodžiais: "Sakau Ne žydrėjančiai Lietuvai'.

 

Į smulkmenas apie tai, kur ir kada jis tai pasakė, nesileisdamas, iš karto noriu atkreipti dėmesį į išsireiškimą "žydrėjančiai". Niekam turbūt nekyla klausimas apie kalbama. Pranešimas, skaitytas teisme ir jau išplatintas spaudoje, aršus ir kryptingas. Toji kryptis labai paprasta – visus „kitokius“ engti, o gal net naikinti. Nesivelsiu į truputį paranojišką užmanymą, kad šis seimo narys gali kelti grėsmę ar nuo jo prasidės nauji diskriminaciniai veiksmai. Tačiau, vienareikšmiškai tokie politiko žodžiai parodo jo paties kultūros, politinių ir socialinių realijų išmanymo stoką.

Sunku vertinti Gražulio pasisakymą. Ar Gražulis eitynių metu nusižengė įstatymams, turi spręsti teismas. Taip pat pats pasisakymas nėra reikšmingas, nes skambėjo ne iš autoritetingo, nors ir žinomo, politiko lūpų. Dar geriau, toks pasisakymas atskleidžia tiek pono Gražulio veidą, tiek leidžia mums žinoti, kokių nuomonių esama. T.y. jei tokių žmonių nuomonės nebūtų pagarsinamos ar jie nekalbėtų, nežinotume švietimo šia tema probleminių sričių. Taigi, aš tariu: ačiū, P. Gražuli, už galimybę žinoti apie homofobijos apraiškas Seime.

Gražulio pasisakymas ne kiek homofobiškas, kiek faktų ir realybės netinkamų interpretacijų kratinys. Pirma, Gražulis cituoja Konstitucijos 38 str., kuris kalba ne apie homoseksualus, bet šeimą ir santuoką. Viskas tame straipsnyje teisingai sudėliota, o štai Gražulis teigia, kad jis draudžia homoseksualų egzistenciją. Kurioje vietoje ir nepasako. Nenuostabu, nes Konstitucijoje taip ir nerašoma.

Homoseksualų teisės nėra kažkokia visuomenės anomalija, tiesiog mes neteisingai tai, kaip visumą įvardijame. Turime kalbėti ne apie jų teises, o – bendrąja prasme - žmogaus teises. Kai taip įsivardijame, viskas tampa žymiai aiškiau. Homoseksualai, kaip heteroseksualai ar biseksualai – žmonės, turintys savo požiūrį ir įpročius. Jie visi tiki tuo, kuo nori tikėti, gyvena taip, kaip nori gyventi bei su kuo nori gyventi, ir mylisi su tais, su kuriais nori mylėtis. To uždrausti neturi teisės niekas. Turime atskirti, kur mes kalbame apie kiekvieno individo teises virš kitų teisių, ir kur kalbame apie kiekvieno žmogaus teises ir pareigas santykiuose su kitu žmogumi. Dar svarbiau – homoseksualai buvo, yra ir bus tarp mūsų tol, kol žmonija egzistuos, todėl bet koks neigiamas jų atžvilgiu pasisakymas ar veiksmas prieštarauja realijoms, kurių nesustabdysime.

Taigi, sakau NE politikui, kuris manipuliuoja rinkėjų nežinojimu ir/arba jų nenoru pažvelgti giliau. Sakau NE žmogui, kuris neturi savigarbos ir teisia tuos, kurie turi tokias pačias teises ir pareigas gyvenime plačiąja prasme. Sakau NE Petrui Gražuliui.

Haroldas Maselis
Liberalų sąjūdžio Jaunimo veiklos klubo vadovas

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt