Ketvirtadienis, Balandis 09, 2020
   
Tekstas

D. Kuodytė: „Konstitucijos pataisos dėl šeimos atvertų galimybes įtvirtinti ydingą socialinę politiką“

Liberalų sąjūdžio frakcija apgailestauja, kad dalies Seimo narių iniciatyva šiandien dar kartą imtasi svarstyti LR Konstitucijos pataisas, kuriomis siūloma šeimos sąvoką susieti vien tiktai su santuoka.

„Tokie siūlymai keisti Konstituciją yra ne kas kita, kaip aiškios dalies Seimo narių pastangos supriešinti bei išrūšiuoti visuomenę. Galima sakyti, tai yra dar vienas bandymas išprievartauti Konstituciją ir užlipti žmonėms ant galvos. Liberalų sąjūdis tam niekada nepritarė ir nepritars“,  – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcija pabrėžia, kad gerbia ir vertina šeimos bei santuokos institutus.  Tačiau, D. Kuodytės teigimu, valdžia neturi jokios moralinės teisės nurodyti žmonėms, kaip jiems reikėtų gyventi bei Konstitucijos pataisomis suvaržyti jų apsisprendimo laisvę.

Liberalų sąjūdis primena, kad 2011 m. rugsėjo mėn. Konstitucinis Teismas savo išaiškinime įvardijo, kad šeimos samprata negali būti kildinama tiktai iš santuokos instituto. Liberalų sąjūdis ragina gerbti ir toliau laikytis šiuo metu Konstitucijoje jau įtvirtintų nuostatų, kuriomis  teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. „Juk to visiškai pakanka, ir niekieno teisių šios nuostatos nepažeidžia“, – sako D. Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcija mano, kad siūlymas Konstitucijoje papildomai įtvirtinti konkrečius atvejus, iš ko kyla šeima – pavyzdžiui, iš motinystės ar tėvystės – yra visiškai nepagrįstas. Liberalės D. Kuodytės teigimu, vieni šių pataisų iniciatorių Seime yra viešai pasisakę, kad remiantis dabar siūlomomis Konstitucijos pataisomis esą būtų galima peržiūrėti socialinių išmokų sistemą. „Kaip suprantame, tikrai ne tų, kurie gyvena nesusituokę, naudai. Sistema tarnautų vadinamosioms „teisingoms“ šeimoms. Mūsų vertinimu, tai yra visiškai nepriimtina“, – sakė D. Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime palaiko atskiro Partnerystės įstatymo įtvirtinimo idėją. Registruotos partnerystės institutas, leidžiantis oficialiai įteisinti glaudžius, artimus ryšius palaikančių, bet nesusituokusių asmenų santykius, vienu ar kitu pavidalu plačiai paplitęs Europoje. Seimo Parlamentinių tyrimų departamento duomenimis, registruota partnerystė viena ar kita forma yra įteisinta 16-oje iš 27 Europos Sąjungos valstybių.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt