Penktadienis, Gegužė 29, 2020
   
Tekstas

Leonidas Donskis lankysis Kijeve

Šiandien Europos Parlamento narys Leonidas Donskis išvyksta į Kijevą (Ukraina), kur pristatys savo antrąją ukrainiečių kalba išleistą knygą, skaitys viešą paskaitą, dalyvaus diskusijoje Lietuvos ambasadoje Ukrainoje.

Jau šįvakar didžiausiame Kijevo knygyne „Kniharnia E“ rengiamas ukrainiečių kalba išleistos Leonido Donskio knygos „Влада та уява. Студії з питань політики та літератури“ („Galia ir vaizduotė. Politikos ir literatūros studijos“) pristatymas. Knyga, kurios vertėjas Oleksandr Butsenko, išleido „Спадщина-Інтеграл“ leidykla.

Ši knyga – tai dar vienas 2008 metais Niujorke „Peter Lang“ leidykloje išleistos L. Donskio knygos „Power and Imagination: Studies in Politics and Literature“ („Galia ir vaizduotė. Politikos ir literatūros studijos“) vertimas. Knyga praėjusiais metais ne tik pasirodė lietuvių kalba („Galia, vaizduotė, atmintis: politikos ir literatūros etiudai“, „Versus aureus“ leidykla), bet buvo pristatyta ir Vokietijos skaitytojams – dr. Barbaros Klose-Ullmann išversta knyga, pavadinta „Belletristik der Macht: Von Machiavelli bis Milan Kundera“ („Galios beletristika: nuo Machiavellio iki Milano Kunderos“), buvo išleista Miuncheno leidyklos „ACCEDO Verlag“. Netrukus knyga pasirodys ir italų kalba, jos vertėjas – Pizos universiteto profesorius, baltistas Pietro U. Dini.

Į daugiausia kalbų jau išverstoje savo knygoje Leonidas Donskis analizuoja santykį tarp galios ir vaizduotės, politikos ir literatūros, tikrovės ir fikcijos. Kokie yra politinio sąmoningumo šaltiniai, kaip politinės galios supratimas prasideda literatūroje? Kodėl ankstyvos politinės ir religijos tolerancijos apraiškos pasirodo utopiniuose literatūros kūriniuose, o ne filosofiniuose traktatuose? Ar galima meninės išmonės priemonėmis daryti tai, ką kiti daro akademiškai ir teoriškai? – šiuos klausimus kelia autorius.

„Galia ir vaizduotė. Politikos ir literatūros studijos“ – tai jau antroji Leonido Donskio knyga, pristatoma Ukrainos skaitytojams. 2010-aisiais  ukrainiečių kalba buvo išleistas L. Donskio knygos „Įaudrinta tapatybė ir modernusis pasaulis“ („Troubled Identity and the Modern World“) vertimas iš anglų kalbos „Збентежена ідентичність і сучасний світ“.

Savo viešnagės Ukrainos sostinėje metu Leonidas Donskis taip pat skaitys viešą paskaitą Ukrainos politikos studijų mokykloje, kur, vadovaudamasis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių patirtimi, analizuos Europos Sąjungos bei Ukrainos suartėjimo galimybes.

L. Donskis taip pat susitiks su LR ambasadoriumi Ukrainoje Petru Vaitiekūnu bei kultūros atašė Daiva Dapšiene, o penktadienio vakarą LR ambasadoje rengiamame susitikime su Ukrainos kultūros žmonėmis bei intelektualais ne tik pasidalins savo kūrybiniais planais bei pristatys naująją knygą, bet ir diskutuos apie Lietuvos ir Ukrainos intelektualinės ir kultūrinės bičiulystės patirtis bei perspektyvas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt