Šeštadienis, Rugsėjis 19, 2020
   
Tekstas

M.Lapinskas. Dirbkim tiems, kurie dirba, augina vaikus ir moka didžiulius mokesčius

Kubilius nebūtų Kubilius, jei neįsiveltų į diskusijas, kurias visuomenės akyse yra pasmerktas pralaimėti. "Neleisime didinti minimalaus atlyginimo", sako vieną dieną. "Oi, atsiprašau, leisime", pakeičia nuomonę kitą. Tai rodo, kad žmogus neturi nei vizijos, nei derybinių sugebėjimų, nei jausmo, kaip jis atrodo visuomenėje.

Tie, kurie sakosi, kad atstovauja darbdavius ir tie, kurie skelbiasi darbuotojų atstovais, primetė diskusiją apie minimalų atlyginimą, vietoj to, kad kalbėtų apie žmonių atlyginimus, darbo vietas ir investicijas. Trišalė taryba turi galvoti, ką padaryti, kad tortas būtų didesnis, o ji pešasi dėl to, ant kieno gabalėlio turi būti braškė.

Minimalus atlyginimas tėra tik viena iš keliolikos darbo santykių problemų, kurią išsprendus niekas iš esmės nepasikeis.

Liberalai turi pasiūlyti svarstyti visą darbo santykių paketą pagal principą "kol nesusitarta dėl visko, nesusitarta dėl nieko". Čia įeina ir didžiulis darbo jėgos apmokestinimas, ir paskatos darbdaviams kelti darbuotojų atlyginimus ir barjerų kurti naujas darbo vietas eliminavimas.

Mes turime kalbėti apie tai, ką daryti, kad žmonės turėtų daugiau pinigų. Ne tam vienam iš 10, kuris negali sukurti vertės už daugiau, negu 800 litų, o tiems, kurie dirba, augina vaikus ir moka didesnius mokesčius, negu pensininkas, gyvenantis milijono litų vertės bute.

Mes turime pasiūlyti suteikti pajamų mokesčio lengvatą tiems, kurie augina vaikus. Neapmokestinti paramos pensininkams tėvams ir paskatinti įmones kelti darbo užmokestį.

Mūsų programoje tai ir yra numatyta.

Kiekvienam vaikui po 200 litų - tokios sumos pajamų už kiekvieną vaiką neapmokestinsim.

Leisime skirti iki 200 neapmokestintų litų per mėnesį savo pensininkams tėvams.

Paskatinsime įmones mokėti aukštesnius atlyginimus. Įmonėms, kurios mokės aukštesnius, negu 3500 litų atlyginimus, SODROS mokesčius rinksime tik nuo šios sumos. O tiems, kurie nori uždirbti daugiau, negu 3500 litų per mėnesį, leisime pasirinkti laisvesnius darbo santykius.

Tam, kad pasiekti šių tikslų, galime su visa Trišale taryba užsidaryti Trakų pilyje ir sudeginti tiltus, kad neišsiskirstytume, kol nesutarsim.

Ir kai visi argumentai bus išsemti, o tikslas bus čia pat, galėsime sutikti su tuo kad ta minimalaus atlyginimo braškė teks tam, kuris jos labiausiai nori.

Juk po mūsų reformų torto ir braškių visiems užteks.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt