Antradienis, Gegužė 26, 2020
   
Tekstas

Kaunui trūksta lėšų? Priverskime savivaldybės įmones dirbti!

Tuo metu, kai Kauno miesto vadovai dejuoja dėl lėšų trūkumo duobėtoms gatvėms ir kultūros renginiams, savivaldybei pavaldžias įmones vis labiau apninka neūkiškumo ir korupcijos bacilos. Kai kurių savivaldybės įmonių vadovai ramiai skaičiuoja nuostolius, o juos tenka padengti iš to paties skylėto miesto biudžeto.

LR Liberalų  sąjūdžio frakcija ne kartą atkreipė visuomenės dėmesį į Viešųjų pirkimų įstatyme paliktą išimtį, kuria pasinaudojusios savivaldybės įmonės gali teikti paslaugas miestui be konkurso, paslaugų tarifus „iš lubų“ patvirtinus miesto taryboje. Manome, kad situacija, kai savivaldybės įmonė, ne mažiau 90 proc. veiklos vykdanti iš savivaldybės biudžeto lėšų, gali savarankiškai nustatinėti savo teikiamų paslaugų kainą, yra nenormali, nes eliminuoja konkurenciją.

Pavyzdžiui, UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ 2011 metus baigė net su pusės milijono litų nuostoliu. Kol savivaldybė pirko „Kauno gatvių apšvietimo“ paslaugas konkurso būdu, ši įmonė dirbo pelningai. Buvo kalbama, kad  tai višta, dedanti aukso kiaušinius, ir nevalia net diskutuoti apie šios įmonės privatizavimą.  Tačiau akivaizdu, kad gatvių apšvietimas – tai ne atominė energetika. Tokią paslaugą galėtų pigiau ir kokybiškiau atlikti bet kuris privatus verslo subjektas.

Kitas pavyzdys – UAB „Kauno švara“, kuri gatvių barstymo įkainius miesto taryboje be didelių diskusijų pasididino 15-20 proc. Ir „Kauno švaros“, ir „Kauno gatvių apšvietimo“ vadovai nesivargina ieškoti papildomų pajamų rinkos sąlygomis: iš kitur gautų užsakymų skaičius negali viršyti 10 proc., o jei bus viršyta, įmonė praras įstatymo išimtimi garantuojamą sotų ir nerūpestingą gyvenimą iš miesto biudžeto.

Akivaizdu, kad Savivaldybėje nustatinėjami paslaugų tarifai yra naudingi kai kuriems politikams, Savivaldybės įmonėse dirbantiems jų artimiesiems, bet ne paprastiems miestiečiams.

LR Liberalų sąjūdžio frakcija ragina Kauno miesto vadovus atsakingiau kontroliuoti savivaldybei pavaldžių įmonių veiklą. Pirmiausia, siūlome atsisakyti ydingos praktikos, kai savivaldybės taryba tvirtina įmonių paslaugų tarifus be konkurso. Kas geriau, jei ne skaidrūs vieši konkursai gali padėti nustatyti realią paslaugų kainą ir užtikrinti geresnę jų kokybę?

Esame įsitikinę, kad racionaliai ir sąžiningai sutvarkius savivaldybės įmonių veiklą, atsirastų pakankamai lėšų kultūrai, miesto gatvėms, kitoms būtiniausioms reikmėms.

Kauno miesto savivaldybės LR Liberalų sąjūdžio frakcija,

Frakcijos seniūnas Simonas Kairys

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt