Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Įkalinimo įstaigų pertvarka startuos Lukiškių kalėjimo iškėlimu iš sostinės centro

Teisingumo ministerija ieško privačių partnerių, kurie sostinės centre įsikūrusį Lukiškių kalėjimą perkeltų į Pravieniškes ir aptarnautų ateinančius 25 metus.

Keleto dienų laikotarpyje bus paskelbtas konkursas, kurio nugalėtojas privačiomis lėšomis turės baigti rekonstruoti laisvus Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pastatus ir į juos perkelti vienintelį Lietuvoje kalėjimą iš Lukiškių. Tai turės būti padaryta ne vėliau nei per tris metus po konkurso pabaigos, kuri planuojama šių metų rugsėjį. 

Privatus partneris privalės ne tik sutvarkyti ir pritaikyti kalėjimo reikmėms esamus pastatus Pravieniškėse, tačiau ir užtikrinti jų priežiūrą bei eksploataciją kalėjimo reikmėms ateityje. Sutarties trukmė – 25 metai.

Toks bendradarbiavimo modelis pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad valstybė, savarankiškai įgyvendindama projektą, atsižvelgiant į rinkos prielaidas, patirtų daugiau išlaidų nei privatus sektorius. Preliminariai skaičiuojama, kad maksimali privataus subjekto darbų ir paslaugų vertė per 25 metus galėtų siekti ne daugiau nei 100 mln. lt. Galutinė projekto įgyvendinimo kaina paaiškės įvykus konkursui.

„Tai pirmasis Lukiškių komplekso iškeldinimo etapas, kuris duos startą visai įkalinimo įstaigų pertvarkai. Rekonstravus senas įstaigas ir pastačius dalį naujų, nuteistųjų išlaikymas kainuos pigiau, nes sumažės pastatų eksploatavimo, suėmimo ir laisvės atėmimo bausmių vykdymo administravimo sąnaudos. Kartu bus sukurtos tinkamos nuteistųjų laisvės atėmimo bausme asmenų laikymo sąlygos“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Lukiškių įkalinimo įstaigos kompleksą planuojama iškelti per tris etapus. Pirmuoju etapu, kuriam šiuo metu ir skelbiamas konkursas, iki 2014 m. į Pravieniškes bus perkeltas Lukiškių kalėjimas, vėliau (iki 2017 m.) iš miesto centro taip pat bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius bei Laisvės atėmimo vietų ligoninė.

Įkalinimo įstaigų pertvarka bus vykdoma kompleksiškai, iki 2017 m. iš miestų centrų iškeldinant ir Panevėžio, Šiaulių bei Marijampolės laisvės atėmimo įstaigas. Iš viso pertvarkos metu ketinama pastatyti 4 naujas laisvės atėmimo vietas Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje bei rekonstruoti 6 esamas laisvės atėmimo įstaigas.

Internete galima išsamiau susipažinti su Lukiškių kalėjimo iškėlimo techninėmis specifikacijomis, taip pat visa įkalinimo įstaigų pertvarkos eiga.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt