Antradienis, Gegužė 26, 2020
   
Tekstas

Rengiamasi sutvarkyti ekonominių sankcijų chaosą

Teisingumo ministras siūlo nustatyti aiškią ekonominių sankcijų skyrimo tvarką, kuri užkirstų kelią galimybėms pažeisti ūkio subjektų teises.

Šiandien ekonominių sankcijų skyrimo tvarką reguliuoja per 30 skirtingų įstatymų. Pagal vienus jų verslo kontrolieriai privalo ūkio subjektus informuoti apie tai, kad dėl jų veiklos pradėtas tyrimas, kitais atvejais apie tai net nepranešama ir ūkio subjektai supažindinami tik su jau priimtais sprendimais. Ne visuomet ūkio subjektai gali gauti ir išsamią informaciją apie tai, kuo yra kaltinami bei tinkamai apsiginti, mat paaiškinimui skirtas terminas yra neadekvačiai trumpas ir pan.

„Chaotiška tvarka ir skirtingi reikalavimai įstatymuose šiuo metu įneša daugybę painiavos ir nepasitenkinimo. Verslo prižiūrėtojams nėra įtvirtinta vieningo standarto kaip turi būti elgiamasi skiriant ekonomines sankcijas, tad verslas ir kiti ūkio subjektai niekuomet nežino ko tikėtis. Todėl būtina pakeisti ir suvienodinti tvarką, kad ekonominių sankcijų skyrimo procesas būtų aiškus ir pagarbus, nepažeistų ūkio subjektų teisių“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Pirmiausia verslo prižiūrėtojai prieš pradėdami nuobaudos skyrimo procedūrą privalės iš anksto įvertinti, ar teisės aktų reikalavimų laikymasis negali būti užtikrintas kitais būdais, t.y. nebūtinai skiriant nuobaudą. Jei bus nustatyta, kad pažeidimas yra mažareikšmis, už jį bus galima įspėti žodžiu, duoti protingą terminą pažeidimams ištaisyti.

Bet kokiu atveju pradėjus tyrimą dėl ūkio subjekto veikloje aptikto pažeidimo, apie tai jam bus privaloma pranešti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, aiškiai informuojant dėl ko tyrimas pradėtas ir kokiais įrodymais remiamasi. Ūkio subjektui turi būti suteikta teisė pateikti pasiaiškinimus dėl pažeidimo ne mažiau kaip per 20 darbo dienų iki sankcijos skyrimo dienos.

Bet koks pareigūnų priimtas sprendimas dėl nuobodos skyrimo turi būti motyvuotas. Nesutinkant su skirta ekonomine sankcija, sprendimą galima skųsti administraciniam teismui. 

Naujas taisykles siūloma išdėstyti atskirame teisės akte. Šiuo metu minėti siūlymai kaip suvienodinti ekonominių sankcijų skyrimo tvarką yra išdėstyti Teisingumo ministerijos parengtoje koncepcijoje. Ji pateikta visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti. Išsamiau su siūlomais pakeitimais galima susipažinti internete.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt