Trečiadienis, Gegužė 27, 2020
   
Tekstas

Kokius tikslus rinkimuose sau kelia politikos naujokai?

Ateinančiuose Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdžio komandą sudarys ne tik patyrę politikai, bet ir politikos naujokai: partijos nariai ir nepartiniai visuomenės veikėjai. Šį sykį liberalų diskusijoje kalbiname ilgametį Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotoją Kęstutį Tubį (Anykščių-Kupiškio apygarda) ir pirmąsyk jėgas rinkimuose bandysiantį verslininką Šarūną Skučą (Naujosios Vilnios apygarda).

 

K.Tubis: „Visą gyvenimą kovojau su negerovėm, nusikaltimais. Tad natūralu, kad baigęs statutinę tarnybą ir toliau siekiu ginti žmones.

Dirbdamas policijoje pamačiau, kad Lietuvoje yra labai daug korupcijos, o  sąžiningumo – mažai. Tas pats ir mūsų politikoje: matau, kaip kartais priimami sprendimai visai nepamatuoti, nelogiški, ekonomiškai nepagrįsti. Kokiais motyvais vedami jie priimami, aš nežinau. Bet tai mane paskatino dalyvauti politinėje veikloje.

Šiandien esu kelių asociacijų narys. Labai daug bendrauju su teisėsaugos pareigūnais, žinau, kad jie visiškai nusivylę politikais, nes pareigūnai mato, kad jų interesų niekas neatstovauja, kad žlugdoma valstybės tarnyba. Todėl vieną iš tikslų, kurį sau keliu rinkimuose į Seimą – atstovauti pareigūnams politikoje.

Be to, esu miškų savininkų asociacijos narys ir matau ne tik kai kurių Seimo komitetų kompetencijos spragas, bet ir kerojantį kai kurių politikų abejingumą spręsti realias žmonių problemas. Toks politikų abejingumas mane vis dar stebina. Aš manau, kad politikas pirmiausia turi dirbti žmonėms, ginti jų interesus. Ir jei jau dirba tokį darbą, jis turi būti ypač atsakingas, domėtis ir nuolat gilinti savo žinias bei kompetenciją, o ne darytis reklamą šokių ir dainų scenose.

Nors esu nepartinis kandidatas, bet Liberalų sąjūdį vertinu kaip išskirtinę partiją Lietuvos politikoje. Mūsų kompanijos laikysena yra racionali, protinga, išlaikyta ir pamatuota. Būtent su tokia politine jėga esu pasirengęs dirbti Seime, pirmiausia - siekiant parodyti Lietuvos žmonėms, kad politika gali būti ir kitokia: sąžininga, atsakinga, tarnaujanti žmonėms ir realiais darbais ginanti jų interesus.“

Š.Skučas: „Pirmiausia, manęs nebegalima vadinti rinkimų naujoku, nes jau balsavau paskutiniuose 5 rinkimuose.

Tikslus skiriu į rinkiminius ir porinkiminius. Pagrindinis rinkiminis tikslas, be abejo, surinkti partijai kiek galima daugiau balsų bei patekti į Seimą.

O jau Seime siekčiau priėmimo įstatymų ar esamų įstatymų pataisų, skatinančių lengvesnį verslo steigimą, geresnes veikimo sąlygas smulkiam bei vidutiniam verslui, realų spartesnį investicijų pritraukimą, darbo vietų steigimą. Taip pat vienas svarbiausių tikslų – tai socialinės psichologinės infrastruktūros esminis gerinimas, siekiant kad pilietis jaustųsi ne tik mokesčių mokėtoju, bet ir patirtų valstybės realią pagarbą, jaustųsi saugus ir užtikrintas, nemulkinamas, galintis pasiekti teisinę teisybę, turintis galimybes realizuoti savo idėjas ir hobius. Siekti šių tikslų mažinant socialinę atskirtį, kovojant su korupcija, skaidriai naudojant valstybės finansinius išteklius, vykdant tik gerai išanalizuotas investicijas, nukreiptas ekonomikos skatinimui, skatinant aukštomis technologijomis paremtas pajamas kuriančias sritis.

Turiu dar ir du atsarginius tikslus. Siekiu, kad:

 1. per kitus rinkimus manęs nebevadintų rinkimų naujoku (o gal tada jau net ir aplamai politiku);
 2. tų darbingo amžiaus Naujosios Vilnios gyventojų, kurie rinks pilnas pintines braškių Anglijoje, pensininkai tėvai turėtų kuo užsiimti laukdami sugrįžtant savo maitintojų, tuo nuobodžiu metu stebėdami rinkimus.“

Skyriaus naujienos

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt