Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

Liberalų diskusija: Kokius tikslus rinkimuose sau kelia politikos naujokai ir senbuviai

Diskusijos dalyvės: pirmą syk rinkimuose kandidatuosianti ir ne vieną pergalę šachmatų turnyruose nuskynusi Europos moterų pasaulio šachmatų čempionė Viktorija Čmilytė (Šiaulių Dainų apygarda) ir jauna, tačiau patyrusi politikė ne kartą pati dalyvavusi rinkimuose tiek kaip kandidatė, tiek kaip rinkimų kampanijos vadovė klaipėdietė Jurgita Choromanskytė.

V.Čmilytė: „Tapau profesionalia šachmatininke labai anksti, ir pastaruosius 15 metų dalyvavau daugelyje varžybų visame pasaulyje. Dėjau visas pastangas siekdama rezultatų ir didžiavausi galėdama garsinti Lietuvos vardą už mūsų šalies ribų. Nors sportininkai paprastai būna apolitiški, visuomet domėjausi politine situacija Lietuvoje. Lankydamasi užsienio šalyse turėjau galimybių ne kartą susitikti su ten gyvenančiais lietuviais, bendrauti su įvairių Europos šalių sportininkais, kultūros atstovais.

Mano nuomone, emigracija yra viena iš rimčiausių Lietuvos problemų. Norėtųsi pakeisti šią tendenciją, sudaryti sąlygas žmonėms dirbti Lietuvoje ir gauti adekvatų atlygį. Būdama šiaulietė, su nerimu stebiu pastarųjų metų situaciją, kai žmonės yra priversti palikti mūsų miestą, tenka uždaryti mokyklas. Norėčiau dirbti tam kad sukurti sąlygas žmonėms gauti kokybišką aukštąjį išsilavinimą Lietuvoje, suteikti sąlygas įgytas žinias panaudoti mūsų šalyje, dirbant Lietuvos labui.

Vienas iš mano tikslų yra palaipsniui keisti mūsų visuomenės neigiamą požiūrį į politiką. Sąžiningu ir efektyviu darbu auginti žmonių pasitikėjimą politikais ir aktyvų žmonių dalyvavimą šalies politiniame gyvenime, rinkimuose.

Esu nepartinė kandidatė, tačiau man artimos Liberalų Sąjūdžio nuostatos ir tikslai. Manau kad būtina investuoti į mūsų vaikų išsilavinimą, į švietimo sistemos tobulinimą ir galimybių sudarymą kiekvienam Lietuvos piliečiui.

Tikiu, kad dalyvauti savo šalies visuomeniniame, politiniame gyvenime, yra kiekvieno sąžiningo, principingo, pilietiško žmogaus ne tik teisė bei ir pareiga.“

J.Choromanskytė: „Neseniai gavau laišką nuo savo bičiulio, kuriame jis klausia, ar kandidatuosiu Seimo rinkimuose ir kaip nugalėti neseniai gimusį trigalvį Uspaskicho, Pakso ir Butkevičiaus slibiną. Šis laiškas – tik vienas iš nedaugelio signalų, kad Lietuvoje ne visi nori, jog į valdžią ateitų trigalvis slibinas ir revoliucionieriai. Kad Lietuvoje yra daug racionalių sprendimų pasiilgusių žmonių, kurie yra pasirengę balsuoti už naujus veidus ir šviežias idėjas.

Ką tai reiškia liberalams? Tai, kad turime pasitempti ir kiekvienas aiškiai bei garsiai deklaruoti, kad ateinančiame Seime ypač reikės sveiko ir racionalaus proto. Kartu šis trigalvio slibino iškilimas yra proga iš letargo miego pažadinti savo sąmoningą rinkėją ir galiausiai pakviesti jį prie balsadėžės. Nes jei Seimo didžiąją dalį užims trigalvis slibinas su socialistais, populistais ir revoliucionieriais, Lietuva netaps laiminga karalyste, veikiau jau nuniokotų Europos užkampiu.

Taigi, šiuose rinkimuose pirmiausiai ir kelių tokį tikslą: pakviesti kiekvieną savo pažįstamą, draugą,bičiulį ir jų artimuosius balsuoti. Balsuoti, kad šiame Seime būtų kuo daugiau sveiko proto ir ekonomiškai pagrįstų, racionalių sprendimų..“

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt