Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Liberalų interviu: Ne tik apie politiką su Arminu Lydeka

Visuomeninis politinis naujienlaiškis Vox Liberalis pristato naują rubriką: interviu su liberalais, politikais ir visuomenės veikėjais „Ne tik apie politiką su...“. Pirmajame interviu kalbamės su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku Arminu Lydeka. Jis pats sako, kad yra liberalas iki kaulų smegenų, o šią savaitę frakcijoje Seime sėkmingai dirbantis politikas tai įtvirtino ir nauju įrašu - oficialiai tapo Liberalų sąjūdžio partijos nariu. A. Lydeka atstovaus partijai per ateinančius Seimo rinkimus - jis Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatuos vienmandatėje Vilniaus Naujamiesčio apygardoje.

Kas jus paskatino dalyvauti politikoje? Kodėl esate politikas?

Pirmiausia – išsilavinimas. 1993 metais baigiau Maskvos M. Lomonosovo universiteto Socialinių mokslų fakultetą. Ten įgijau sociologo ir politologo specialybę, tame pačiame universitete įgijau Tarptautinių santykių sociologo magistro laipsnį.

Kadangi pradėjau studijuoti dar prieš Lietuvai atgaunant Nepriklausomybę, pasirinkau bene geriausią tuo metu prieinamą universitetą.

Dirbdamas dėstytoju Vilniaus universitete ir teoriškai besigilindamas į politinius ir socialinius reikalus nusprendžiau išbandyti save politikoje praktiškai. Nuo 2000-ųjų, kai pirmą dalyvavau Seimo rinkimuose ir buvau išrinktas, tebesu politikoje.

Manau, kiekvienas turi dirbti tai, ką išmano. Aš vadovaujuosi tuo principu.

Pirmasis liberalų renginys, kuriame dalyvavote...
Sunku prisiminti. Tai buvo labai seniai – esu liberalas bene nuo pirmųjų liberalų klubų Lietuvoje kūrimosi pradžios 1995-1998 metais. Galima sakyti, esu liberalas iki kaulų smegenų. 1998 metais oficialiai tapau Liberalų sąjungos nariu ir pilnai įsiliejau į komandą.

Kodėl Liberalų sąjūdis yra geriausia politinė jėga Lietuvoje?
Nes tai partija, kuri vadovaujasi ideologinėmis nuostatomis, yra subūrusi jaunus ir veržlius, kūrybingus ir pozityviai mąstančius, dirbančius ir uždirbančius žmones.

Ar kada nors skaitėte Komunistų manifestą?
Taip, skaičiau. Būdamas profesionalus politologas tiesiog negalėjau to praleisti. Galite numanyti,  kad manęs, kaip bajorų Daukšų palikuonio, manifesto idėjos nesužavėjo.

Kaip politinėje arenoje nugalėti „rėksnius“ ir „pažadų karalius“?
Kaip diplomatinio protokolo ir etiketo žinovas, siūlyčiau gerai iškaršti jiems kailį. Aišku, juokauju. Jei rimčiau, rėksnius ir pažadų karalius galima parklupdyti ir be pakelto tono, pavyzdžiui, pozityvia argumentų kaba.

Ko, kaip politikas, rinkėjams niekada negalėtume pažadėti?
To, kuo pats netikiu.

Ką, kaip politikas, rinkėjams galėtumėte pažadėti bet kurią dieną?
Kad esu pasirengęs dirbti jų labui bet kurią dieną ir bet kurią naktį.

Jūsų mėgstamiausias šūkis / moto?
Tiesą sakant, vieno gyvenimo šūkio ar moto neturiu. Vadovaujuosi visomis idėjomis ir principais, kurie sako, kad patys esame savo laimės kalviai, jog viskas priklauso nuo mūsų ir tiktai savo pastangų dėka galime keisti gyvenimą ir aplinką.

Visų laikų geriausia knyga / geriausias filmas / geriausias muzikos albumas yra...
Išskirti vieną geriausią – komplikuota užduotis. Bet pabandysiu. Knyga – I. Yalomo „Kai Nyčė verkė“, įsimintiniausias filmas – režisieriaus T. Abuladzės kino juosta „Atgaila“, o dėl muzikos – tai bet kuris iš atlikėjo Pitbull albumų (dukros draugės juokaudamos sako, kad esu be galo panašus į atlikėją).

Gyventi verta vien dėl šių 3 dalykų...
Dėl mylimos šeimos, šalia esančių žmonių džiaugsmingų akių ir, be abejo, dėl geros, sveikos ir teisingos pirties.

Pasaulio futbolo čempionate sirgsiu už Prancūzijos komandą, nes prancūzų geriausia virtuvė, ir už Olandijos rinktinę, nes oranžinė –  geriausia spalva.

Jei ne politika, tai... ko gero, darbas universitete. O galbūt kada nors grįžčiau ir prie savo senos meilės – šokių (beje, turiu sportinių šokių C klasę).

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt