Pirmadienis, Gegužė 25, 2020
   
Tekstas

Startuoja naujo informacinių technologijų centro statybos Santaros slėnyje

Šiandien Vilniuje kuriamame Santaros slėnyje įkasta simbolinė Visorių informacinių technologijų centro ir verslo inkubatoriaus kapsulė. Planuojama, kad bendros investicijos į Visorių informacinių technologijų parką sieks 22 mln. litų, iš jų daugiau kaip 90 proc. – ES struktūrinių fondų lėšos. Statybas tikimasi baigti 2013 metų pradžioje.

„Esu tikras, kad labai greitai Visorių informacinių ir komunikacinių technologijų verslo inkubatorius ir technologijų centras taps vienijančiu žinių ekonomikos centru, galinčiu pritraukti investicijas į aukštųjų technologijų produktų ir naujų paslaugų kūrimą, koncentruojančiu aukštųjų technologijų žinias, kuriančiu kvalifikuotų specialistų darbo vietas bei skatinančiu ekonomikos vystymąsi“, – iškilmingoje statybų pradžią simbolizuojančiose iškilmėse  kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

„Mokslininkų miestelis Visoriai kaupia aukštojo mokslo ir mokslui imlaus verslo potencialą, kuris šiuo metu išskaidytas skirtingose Vilniaus vietose. Tokie centrai, augantys ir kituose slėniuose, – Lietuvos atsakas į naujas ūkio  plėtros tendencijas ir naujų technologijų  spartą. Tai glaudus švietimo,  mokslo įstaigų bei verslo struktūrų glaudus bendradarbiavimas,  sukaupto mokslinio potencialo ir verslo struktūrų teikiamų galimybių panaudojimas“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Kaip pažymėjo švietimo ir mokslo ministras, Santariškių–Visorių rajone planuojama sutelkti biofarmacijos, informatikos, ekosistemų ir saugios aplinkos tyrimų, studijų ir verslo potencialą. ES ir jas papildančios biudžeto lėšos leido pradėti ambicingą  programą, sudarančią galimybę  mokslininkams ir verslininkams realizuoti savo idėjas ir sumanumą, kurti ir gaminti tarptautinėje rinkoje paklausius intelektualiuosius produktus.  

Visorių IT parke jau veikia „Viltechmedos“ medicinos įrangos ir „Biotechfarma“ biotechnologijų tyrimų ir preparatų kūrimo centrai, statomas bendrovių „Baltic Solar Energy“ ir „Baltic Solar Solutions“ saulės elementų tyrimų ir gamybos centras.

Lietuvoje kuriamiems penkiems mokslo, studijų ir verslo slėniams Švietimo ir mokslo ministerija skiria beveik 1 mlrd.  iš savo administruojamos ES struktūrinių fondų paramos, iš jų Santaros slėnio projektams – apie 200 mln. litų.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt