Sekmadienis, Gegužė 31, 2020
   
Tekstas

Visuomenė tiesiogiai dalyvaus sprendžiant dėl lygtinai paleidžiamų asmenų

Visuomenė kviečiama aktyviai įsijungti į komisijų darbą, kurios patars teismui ar paleisti lygtinai iš įkalinimo įstaigos didžiąją dalį bausmės atlikusius, gerai besielgusius ir nepavojingus visuomenei nuteistuosius.

Specialios komisijos yra sudaromos prie kiekvienos įkalinimo įstaigos. Jų funkcija bus įvertinti  kiekvieno nuteistojo, kuris pagal įstatymus turi teisę prašyti išeiti į laisvę anksčiau laiko, elgesį įkalinimo įstaigoje bei jo riziką pakartotinai nusikalsti. 

„Iki šiol teismui siūlyti kurį asmenį paleisti anksčiau galėjo tik įkalinimo įstaigų vadovai, be to nebuvo nustatyta aiškių kriterijų į ką turi būti atsižvelgiama, tad buvo palikta atvira landa galimiems neleistiniems susitarimams. Nuo liepos mėnesio įsigaliosianti tvarka yra gerokai griežtesnė ir objektyvesnė, leis geriau užtikrinti visuomenės saugumą. Galimybė būti paleistiems lygtinai bus tik asmenims, kurie noriai stengiasi grįžti į visuomeninį gyvenimą, jau atliko didžiąją dalį bausmės ir nekelia grėsmės visuomenei. Ar taip yra, teismui savo išvadas pateiks specialios komisijos“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Balsų dauguma komisijose išvados bus priimamos prieš tai atsakingai išnagrinėjus įkalinimo įstaigų darbuotojų pateiktas išvadas apie nuteistojo pakartotino nusikalstamo elgesio riziką, jo elgesį bausmės atlikimo metu, su konkrečiu nuteistuoju dirbusio socialinio darbuotojo pastabas, nuteistojo prašymą ir motyvaciją, kitas aplinkybes, taip pat esant reikalui su nuteistuoju pasikalbant ir asmeniškai. 

Pateikiamoje išvadoje komisija turės nurodyti ir kokias auklėjamąsias priemones ar pareigas rekomenduoja teismui pritaikyti konkrečiam nuteistajam, per kiek laiko jis turės jas atlikti. Kaip nuteistajam seksis laikytis nustatytų reikalavimų atidžiai prižiūrės probacijos tarnybos.

Minėtos komisijos nuo š.m. liepos 1 d. bus patvirtintos vieneriems metams iš savivaldybių, vaiko teisių apsaugos tarnybos, asociacijų, religinių bendruomenių, švietimo įstaigų, Kalėjimų departamento, probacijos tarnybų, psichologų ir visuomenės savanorių atstovų. 

Komisijų nariai gali būti ne jaunesni nei 25 metų amžiaus bei nepriekaištingos reputacijos asmenys. Jie bus kviečiami susirinkti ir įvertinti nuasmenintus nuteistųjų prašymus dėl lygtinio paleidimo ne rečiau nei kartą per mėnesį. Jei sprendžiant dėl nuteistojo prašymo tenkinimo komisijos nariui iškils interesų konfliktas, jis turės nusišalinti. 

Visi norintieji iš minėtų institucijų bei visuomenės yra kviečiami aktyviai dalyvauti ir teikti prašymus Kalėjimų departamentui tapti komisijų nariais. Paraiškų iki š.m. birželio 18 d. laukiama elektroninio pašto adresu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Pretendentai, teikdami prašymą, turi nurodyti kokioje laisvės atėmimo įstaigoje veiksiančioje komisijoje nori dalyvauti, pateikti savo gyvenimo aprašymą ir sutikimą būti patikrinti dėl nepriekaištingos reputacijos. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 11 įkalinimo įstaigų: Alytaus, Kybartų, Marijampolės, Panevėžio, Vilniaus pataisos namai, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai, Kauno ir Šiaulių tardymo izoliatoriai, Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, Laisvės atėmimo vietų ligoninė.

Išsamiau su lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų komisijų veiklos nuostatais galima susipažinti internete.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt