Trečiadienis, Birželis 03, 2020
   
Tekstas

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės LR prezidentų stipendijos

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos penkių LR prezidentų vardinės stipendijos. Šalia Kazio Griniaus, Antano Smetonos ir Aleksandro Stulginskio į prezidentinių stipendijų sąrašą šiemet įtraukti Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko vardai. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl prezidentinių stipendijų skyrimo. Vardinės stipendijos atiteks dvidešimt aštuoniems universitetų ir kolegijų studentams.

Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno studijų atstovams atitenka Antano Smetonos vardo stipendijos.

Iš 24 universitetų studentams numatytų stipendijų 7 stipendijas gaus Vilniaus universiteto atstovai, po keturias – Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai, po dvi – Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas ir Aleksandro Stulginskio universitetas, viena stipendija skiriama Vilniaus dailės akademijos atstovei. Iš 6 kolegijoms numatytų stipendijų dvi pasieks Vilniaus kolegijos studentus, po vieną iškeliaus į Kauno kolegiją ir Kauno technikos kolegiją. Humanitarinių ir fizinių mokslų srities kandidatų kolegijose šiemet atrinkta nebuvo.

Iš kiekvienai studijų sričiai numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (650 Lt – 5 bazinės socialinės išmokos dydžių), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (650 Lt) ir po dvi – magistrantūros studentams (910 Lt – 7 BSI).

Aukštosios mokyklos šiemet stipendijoms pateikė 116 kandidatūrų, jas vertino Lietuvos mokslų akademija. Mokslininkai ekspertai, taikydami aukščiausius kriterijus, atrinko 28 verčiausius kandidatus.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt