Antradienis, Birželis 02, 2020
   
Tekstas

D. Kuodytė: „Šeimą tik santuokoje matantys politikai veltui tikisi stebuklingo „patepimo“ iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos“

Liberalų sąjūdžio frakcija stebisi ir visiškai nepagrįstu laiko grupės Seimo narių kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kuriuo galimai paminant Konstituciją akivaizdžiai siekiama pakeisti vakar Seime įvykusio balsavimo rezultatą dėl pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtintos šeimos sąvokos.

„Dalis Seimo narių elgiasi nesąžiningai ir nesugeba ar niekaip nenori susitaikyti su tuo, kad iš valdžios tribūnos žmonėms nepavyko nurodyti, kaip jiems gyventi – neišėjo dirbtinai susiaurinti šeimos sampratos. Tie patys Seimo nariai demonstruoja neišmanymą tikėdamiesi stebuklingo „patepimo“ iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos. Kaip žinia, Konstitucijos nuostatas aiškino ir iki šiol tebeaiškina tik Konstitucinis Teismas“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcija primena, jog Konstitucija numato, kad įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo Seimo laikomas priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už jį balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių. Toje pačioje Konstitucijoje įrašyta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys.

„Konstitucijoje nenumatytos jokios šios teisės normos išimtys, todėl jokia institucija, išskyrus Konstitucinį Teismą, negali prisiimti įgaliojimų spręsti dėl mažesnio Seimo narių balsų kvorumo priimant pataisas. Visi mėginimai apeiti Konstituciją ir priimti tiktai siauroms grupėms, įskaitant ir politines, naudingus sprendimus griauna Lietuvos kaip teisinės valstybės pamatus“, – sakė D. Kuodytė.

Liberalų sąjūdžio frakcijai didelių abejonių kelia tai, ar vakar Seimo posėdžių salėje teisėtai ir nepažeidžiant galiojančių procedūrų buvo surengtas pakartotinis balsavimas dėl šeimą apibrėžiančių Konstitucijos pataisų. Žinia, pirmuoju balsavimu Konstitucijos pataisą palaikė ne 93, o 91 Seimo narys.

„Jei kalbėtume apie balsavimo procedūras, kurios numatytos Seimo statute, labai abejotina, ar antrasis, t.y. pakartotinis balsavimas dėl svarstytos Konstitucijos pataisos buvo teisėtas. Ilgametė Seimo praktika rodo, kad jeigu kuris nors Seimo narys supainioja balsavimo mygtukus ar jam dėl neaiškių priežasčių nepavyksta balsuoti, tai užfiksuojama Seimo posėdžio protokole. Jokie papildomi balsavimai tuo pačiu klausimu nerengiami“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka.

Liberalų sąjūdžio frakcija, vakar Seime svarstant siūlytas LR Konstitucijos pataisas, balsavo „prieš“. Liberalų sąjūdis gerbia ir vertina šeimos bei santuokos institutus ir ragina toliau laikytis šiuo metu Konstitucijoje jau įtvirtintų nuostatų, kurios teigia, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt