Ketvirtadienis, Vasaris 20, 2020
   
Tekstas

Komentaras. Ką liberalai gali pasiūlyti jaunimui?

Liberalų sąjūdžio jaunimo klubo pirmininkas Haroldas Maselis. Nors mes, liberalai, nemėgstame vienaip ar kitaip skirstyti žmonių, deja, turime pripažinti, kad jaunimą domina kitokie reikalai. O apie jaunimą bei „šventos karvės“ jaunimo nevyriausybiniam sektoriuje apsireiškimą kalba ne viena partija. Jos tai įvardija skirtingai, tačiau populiariausias vardas „jaunimo politika“. Dar svarbiau ne tai, kas apie tai kalba, o faktas, kad liberalai liberalizmą palaikančių daugiau ras jaunimo tarpe, nei tarp vyresniųjų.

Tačiau vien ideologijos, su kuria susipažinti nesudėtinga, neužtenka. Reikia konkrečių dalykų. Viena, ką moksleivis ar studentas apie liberalus sužino iš mokyklinių vadovėlių. Visai kas kita, ką jis mato realybėje.

Trečiadienį partijos Jaunimo veiklos klubas susitiko su pirmininko pavaduotoju Gintaru Steponavičiumi diskusijoje „Ką liberalai gali pasiūlyti jaunimui?“. Diskusijos metu ministras išryškino tris svarbius aspektus, kurie turi rūpėti jaunimui ir yra liberalų darbotvarkėje: įsidarbinimas ir pajamos, švietimas, nevyriausybinių organizacijų plėtra. Į paskutinius du labiausiai norisi atkreipti dėmesį. Juos sieja – ugdymasis. Formalios švietimo įstaigų poreikis visiems aiškus, mažiau aiškus – neformalaus. O jis paprastas – praktika ir patirtis, dėl kurios stokos nuolat problemų iškyla ką tik studijas baigusiems ir darbdaviams. Niekas kitas šių funkcijų geriau neatliks, kaip užsidegimu savanoriškam ir/ar menkai apmokam darbui atsidavę (iš idėjos) NVO nariai. Sujungę abi švietimo „pajėgas“, mes galime kalbėti ir apie įsidarbinimą, verslą, pajamas, karjerą – turime tvirtą pagrindą.

Visą šią karuselę puikiai užtvirtina praktiškai visa ekonominė programos dalis. Tačiau jaunimui užtenka pabrėžti tik vieną – lengvesnės sąlygos pradedantiesiems verslininkams. Kiek tai sąžininga - diskusijų klausimas. Bet, kad tai šiuo metu vienas geriausių būdų bei, kad jis ypač aktualus jauniems žmonėms – faktas.

Didelė dalis jaunų žmonių savo aplinkos veikiami yra užkrėsti nusivylimu politikais, todėl greitai pasiduoda populistams ar nuolat protestuojantiems. Kaip ir visiems, taip ir jaunam žmogui nėra paprasta suprasti liberalių reformų naudą. Bet pasiekti jį galima tik per tą mažesnę dalį, kuri gali suprasti. Jaunimas greitai ir efektyviai komunikuoja, veikia ne tik draugų ratai, bet ir aktyvus gyvenimas virtualioje erdvėje. Tereikia aiškiai pasakyti, ką liberalai siūlo, darė iki šiol ir kuo tai jaunam žmogui yra naudinga. O kiekviena socialinė grupė palaiko tą, kuris apie ją kalba ir jai dirba.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt