Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

Nuomonė: Šeima – tai erdvė, kur valstybė neturi teisės reguliuoti.

Per pastaruosius kelerius metus, įvairių pažiūrų politikai intensyviai bandė primesti, kaip Lietuvos piliečiai turi formalizuoti savo šeimyninius santykius. Pradedant graudžiais arba rėksmingais pasisakymais apie moralę, siekiais įteisinti šeimos koncepciją ir galų gale bandymais pakeisti Konstituciją. 
Šiek tiek keista, kuomet prognozuojant dar brangesnį šildymo sezoną, svarstant energetikos projektus ir eibę kitų valstybei strateginių klausimų, nugali „lovos reikalai“.

Galima daryti išvadą, kad vis tik vertybiniai dalykai ,liečiantys kiekvieno piliečio teises, yra svarbesni, nei lengvesnis duonos kąsnis. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtintos nuostatos dėl žmogaus privataus gyvenimo neliečiamybės (22srt.), bet kokios diskriminacijos draudimas (29 str.), sąžinės ir tikėjimo laisvės (26 str.), šeimos, kaip vertybės samprata (38 str.). Mūsų Konstitucijoje yra ir daugiau nuostatų, apibrėžiančių demokratinės sampratos vertybes, tačiau anksčiau išvardintas laikau aktualiausiomis nagrinėjant šeimos temą.

Šeima – moralinė vertybė.
Konstitucija sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Tai svarbi moralinė nuostata, ji išplėtota pasisakant už valstybės rūpestį motinyste, tėvyste ir vaikyste, bei visomis tėvų-vaikų pareigomis ir teisėmis. Sunku būtų užginčyti, kad šios Konstitucijos nuostatos nėra moralinė vertybė. Manau, jos yra pakankamos, kad valstybės piliečiai galėtų jas taikyti savo privačiame gyvenime be papildomo valstybės kišimosi.

Tavo šeima – nėra mano šeima, tačiau abi vienodai gerbiamos.
Ar kada nors pagalvojote, kad šalia jūsų gyvenančių kaimynų šeima yra taip pat ir jūsų šeima? Jeigu jūsų nesieja kraujo ryšiai ir jeigu neesate nenusakomai artimo ryšio bičiuliai šeimomis, ko gero – ne. Tačiau jums kaimynų šeima neužkliūva, bent jau tol, kol jos nariai nesikiša į jūsų šeimos gyvenimą. Bet tik įsivaizduokite, vieną dieną užeina pas jus kas nors iš kaimynų ir sako: „žinote jūsų šeima yra pavojus mūsų šeimai, nes jūs gyvenate... neatsakingai.“ Dar daugiau, svečias pareiškia, kad yra politikas, kuris padarys viską, kad jūsų šeima mokėtų kitokius mokesčius, būtų kitaip vadinama ir apskritai priskiriama prie rūšiuojamų šeimų ir greičiausiai turinčia potencialą būti antrarūše. Ką atsakytumėte tokiam kaimynui? Jeigu taip nutiktų man, pabandyčiau įtikinti, kad mūsų šeimos lygiavertės prieš įstatymą ir moralę, nepavykus, pacituočiau Konstituciją ir išprašyčiau lauk.

Gyvenimo realybė tokia, kad per gyvenimą žmogus keičiasi kartu su savo šeima. Jis gimsta šeimoje, auga šeimoje ir ši šeima jam augant keičiasi ir transformuojasi. Vieni šeimos nariai ateina, kiti išeina. Galų gale, jis pats nusprendžia kurti šeimą, tačiau dažnai labai įvairūs santykiai išlieka ir su „gimtąja“ šeima. Visų įmanomų šeimos variantų nuspėti neįmanoma, todėl ir reguliuoti nereikia.

Reikia tik saugoti ir globoti šeimas. Todėl pasisakau prieš šeimų skirstymą. Tuo pačiu pasisakau už kuo platesnį švietimą, skatinantį pagarbą žmogui ir jo šeimai.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt