Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

Savaitgalį – dviejų L. Donskio knygų pristatymai

Praėjusį savaitgalį po EP plenarinės sesijos Strasbūre į Lietuvą sugrįžęs Leonidas Donskis čia pristatė dvi naujausias savo knygas: straipsnių rinktinę „Lietuviškasis liberalizmas II“ bei europarlamentaro dienoraštį „Susitikimai: akimirkos portretai“, dalyvavo Vilniaus knygų festivalyje, susitiko su Kauno moksleiviais.

 

Visų pirma L. Donskis skubėjo į Kauną, kur Prezidento V. Adamkaus bibliotekoje-muziejuje penktadienį buvo surengtas L. Donskio sudaryto „Lietuviškojo liberalizmo II“ pristatymas bei akademinė diskusija apie liberalizmo ateitį Lietuvoje „Lietuviškojo liberalizmo tapatybės ir lojalumo dramos“. Šioje dviejų dalių diskusijoje be L. Donskio dalyvavo straipsnius rinktinei parašę prof. Egidijus Aleksandravičius, dr. Mykolas Drunga, prof. Gintautas Mažeikis, doc. dr. Rytis Bulota, prie jų prisijungė prof. Antanas Kulakauskas bei dr. Linas Venclauskas. Diskusijos dalyviai dalinosi savo įžvalgomis apie liberaliųjų vertybių likimą politikoje, kultūroje, pilietiniuose judėjimuose.

Visa net tris valandas trukusi, tačiau itin gyva ir turininga diskusija buvo įamžinta video operatoriaus, tad ją galite žiūrėti Vytauto Didžiojo universiteto puslapyje čia.

Po renginio V. Adamkaus bibliotekoje-muziejuje L. Donskis skubėjo į Kauno Juozo Urbšio katalikiškąją vidurinę mokyklą, kur vyko jo susitikimas su Kauno moksleivija, pavadintas „Viskas, ko norėjote paklausti Leonido Donskio“. Europarlamentarui čia teko nelengva užduotis atsakyti į visus, net ir pačius sudėtingiausius jaunų žmonių jam užduotus klausimus.

Šeštadienį Leonidas Donskis persikėlė į Vilnių, kur jį buvo galima sutikti pirmą kartą surengtame Vilniaus knygų festivalyje. Čia L. Donskis kartu su jo knygas leidžiančia „Versus aureus“ leidykla pristatė kol kas naujausią savo knygą – „Susitikimai: akimirkos portretai“. Šią knygą ko gero galima pavadinti savotišku L. Donskio darbo Europos Parlamente dienoraščiu, kuriame autorius fiksuoja dienas, kada plenarinių sesijų arba komitetų posėdžių metu ar po jų susitiko su įsimintinais žmonėmis arba dalyvavo diskusijose apie idėjas ir politikos gaires, kurios į atmintį įsirėžė kaip svarbūs nūdienos pasaulio akcentai. Knygos pristatymą moderavęs prof. Gintautas Mažeikis knygos puslapiuose įžvelgė gilų autoriaus rūpestį Rytų-Centrinės Europos problemomis: Rusijos politizuotais teismais, Lietuvos-Lenkijos santykiais, liberalizmo transformacijomis radikalaus nacionalizmo link Vengrijoje ir kt.

Vilniaus knygų festivalio rėmuose Leonidas Donskis vėlų šeštadienio vakarą drauge su G. Mažeikiu bei L. Bieliniu dar dalyvavo diskusijoje „Lėto skaitymo malonumai“, surengtoje Lietuvos rašytojų sąjungos kavinėje.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt