Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

Septintoji turo diena: politologas, pensininkė ir skersinis

Rugsėjo 26-ąją buvo antroji turo diena Akademijos miestelyje. Turo metu dar kartą įsitikinau, kokia efektyvi ir galinga gali būti daugiabučių savininku bendrija, dariau prisitraukimus ir susipažinau su Marksizmo-Leninizmo žinovu.

Turiu pasakyti, kad šios dienos turas buvo sąlyginai ramus, tačiau, kaip reta daug pašnekesių su „telefonspynėmis“. Jos turi savito žavesio. Atsistoji prie durų ir skambini. Tuomet vėl skambini, tuomet kalbiesi ir vėl kalbiesi. Kieme stovintys žmonės smalsiai stebi - „tai įleis ar ne“. Kartais įleidžia, kartai ne. Tačiau šie įrenginiai turi ir savų pliusų. Pavyzdžiui, prieš patekdamas į namą sužinai, kurio buto nereikia lankyti, taip taupomas laikas. Minėdamas bendrijų galią ir tai, kad turas buvo ramesnis, tarp šių dviejų faktų matau ryškią sąsają. Žmonės, kurie savarankiškai rūpinasi savo gerbūviu, jį turi tikrai geresnį. Namai, jų sienos, durys, langai, laiptinės tvarkingos. Visa tai sąlygoja saugesnį ir kokybiškesnį gyvenimą, ramesnį būdą ir praktiškesnį požiūrį. Manau, dėl to ir prie durų buvo lengviau kalbėtis.

Vienas įsimintinesnių susitikimų buvo su „politologu“. Atidarius duris, buvau primygtinai pakviestas vidun. Po trumpų derybų ir paaiškinimų, kad laikas ribotas, sustojome prieškambaryje. „Liberalai? Reikia bėgti, nuo jų.“ Ir dar puolė vardinti keletą partijų pavadinimų nuo kurių reikia bėgti. Baigus vardinti turbūt neliko partijos, už kurią būtų galima balsuoti, todėl aš pasiteiravau, kokios priežastys verčia bėgti nuo liberalų? Išgirdau gan įdomų atsakymą. „Aš žinau ką kalbu, aš politologas, kadaise studijavau Marksizmą ir Leninizmą.“ Šalia jo stovėjusi žmona tik mostelėjo ranka. „O ką jūs baigęs?“ Pagarsinus studijas ir tai, kad į politiką pasukau tik po ilgų savarankiškų studijų, politinių ideologijų srityje, kad atsakingai rinkausi partiją. Šiek tiek priešprieša liberalams atlyžo. „Tai kurie jūs čia liberalai, kas jūsų pirmininkas?“ Išgirdęs, kad liberalų sąjūdis su Masiuliu, pripažino: „nu Masiulis dar normaliai, tikrai normaliai.“

Būna atvejų, kuomet pokalbis su pašnekovu ar pašnekove virsta į nepaaiškinamus kaltinimus. Vienas toks buvo ir Akademijoje. Tarpduryje, gerokai ištardžiusi pensininkė, (kas, beje, normalu, juk tam ir einu su žmonėmis kalbėtis) pasiteiravo: „Tai kokie gi darbai būtų seime?“ Pradėjus pasakoti apie savivaldos reformą, tiesioginius merų rinkimus ir... buvau nutrauktas gan griežto tono: „Gana čia gražiai kalbėti! Aš dar neesu nukvakus senė, suprantu..!“ Pasižiūrėjau į ją nustebęs ir pagalvojau: „O tai kaip kalbėti? Negražiai?“ Pasakiau, kad kalbėjau nuoširdžiai ir jos teisė yra nesutikti, neklausyti ir pan. Neesu visų sričių specialistas, todėl tegul pati klausia, kuri sritis ją domina. Tuomet tiesiai ir pasakysiu, kad arba šios srities neišmanau, arba pakomentuosiu, ką planuoju. Padarė pauzę. Supratau, kad pataikiau toną. Priešingai nei „gražiai“ kalbėti, tai reiškia tiesiai šviesiai, energingai apie NIEKĄ. Ji neuždavė jokio klausimo. Galvojau apie pensijas tikrai paklaus. Tik maloniu balsu pasakė: „Žinote, vis tik gerai, kad jauni žmonės į politiką eina, gerai, kad ir jūs čia taip prie durų vaikštote, sėkmės jums.“ Atsisveikinome maloniai.

Vaikščiodamas vienoje laiptinėje netikėtai užtikau skersinį. Pats esu įsirengęs skersinį balkone. Šis, kurį užtikau laiptinėje, nustebino originalumu ir paprastumu. Beje, gali sportuoti ne tik savininkas, bet svečiai ir kaimynai. Pasinaudojau proga ir aš pastiprinti ne tik politinius raumenis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt