Antradienis, Vasaris 18, 2020
   
Tekstas

Įsibėgėjo EP metinio žmogaus teisių pranešimo rengimas

Praėjusią savaitę Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto posėdyje Leonidas Donskis, pagrindinis EP pranešimo dėl žmogaus teisių pasaulyje 2011 m. bei ES politikos šioje srityje rengėjas, pristatė kolegų jo parengtam pranešimo projektui pateiktas pastabas bei pasiūlymus.

Rengiant EP dokumentą, kiekvienas europarlamentaras, nesvarbu, kokiame EP komitete jis dirbtų, turi teisę pateikti savo pakeitimus teksto projektui. Tokiu būdu užtikrinama, kad pagrindinis dokumento pranešėjas atsižvelgtų į įvairių politinių frakcijų ar pavienių europarlamentarų nuomonę, išgirstų jų pasiūlymus bei parengtų įvairiapusišką dokumentą. Neretai papildymus savo parengtam dokumento projektui teikia ir pats pagrindinis pranešėjas – šį kartą Leonidas Donskis, aptaręs pranešimo projektą su kolegomis europarlamentarais, ekspertais, nevyriausybinių žmogaus teisių organizacijų atstovais, įsiklausęs į jų nuomonę ir kritiką, EP pranešimo dėl žmogaus teisių pasaulyje 2011 m. bei ES politikos šioje srityje projektui pateikė apie tris dešimtis pakeitimų, didelei daliai kurių jau turėdamas daugumos EP frakcijų pritarimą.

Tai, kad prieš mėnesį L. Donskio pristatytam dokumento projektui įvairių EP politinių grupių europarlamentarai  iš viso pateikė per keturis šimtus papildymų, rodo EP metinio pranešimo svarbą ir patvirtina, jog šis dokumentas ne veltui vadinamas svarbiausiu ES žmogaus teisių politiką formuojančiu dokumentu. Iš kitos pusės – Leonidui Donskiui tenka sudėtinga užduotis ir didelė atsakomybė pateiktus pasiūlymus apsvarstyti, sisteminti ir inkorporuoti į dokumento tekstą.

„Džiaugiuosi, kad esminiais turinio klausimais mes su kolegomis randame bendrą kalbą. Tačiau ir toliau laikausi nuomonės, kad rengiamas pranešimas turi būti naudingas ir instrumentiškas dokumentas, o ne problemų sąrašas. Jis turi pateikti veiklos gaires, įtakoti ES institucijas bei trečiąsias šalis, o ne tik reflektuoti praeitį ar esamą situaciją“, - kalbėdamas Užsienio reikalų komiteto posėdyje sakė Leonidas Donskis (pasisakymo vaizdo įrašą rasite čia).

L. Donskis pabrėžė, kad tolimesniame pranešimo rengimo darbe jis visų pirma laikysis kolegialumo principo – t.y. sieks kuo daugiau pateiktų pasiūlymų į dokumentą įtraukti kompromisų pavidalu. Tai reiškia, kad europarlamentaro laukia sunkus darbas derinant europarlamentarų pozicijas, siekiant pateikti visus tenkinančią formuluotę, tačiau tokiu būdu neperkraunant rengiamo pranešimo konkretika, besidubliuojančiais teiginiais ir pan.

EP metinio pranešimo dėl žmogaus teisių pasaulyje 2011 m. bei ES politikos šioje srityje rengimas L. Donskio biure vyksta pagal pageidaujamą tvarkaraštį, nuo kurio pernai buvo atsilikta net keturiais mėnesiais. Šiemet dokumentas EP plenarinėje sesijoje turėtų būti patvirtintas gruodžio mėnesį, kuomet tradiciškai daugiausia dėmesio skiriama žmogaus teisėms bei įteikiama Sacharovo premija už minties laisvę. Tačiau kol kas L. Donskio bei jo komandos laukia bene intensyviausios darbo šioje EP kadencijoje savaitės - jau lapkričio pradžioje Užsienio reikalų komitetas balsuos dėl galutinio dokumento pakeitimų sąrašo ir plenarinei sesijai pateikiamo pranešimo teksto.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt