Antradienis, Sausis 21, 2020
   
Tekstas

Kokius veiklos prioritetus įvardina naujosios Seimo kadencijos liberalai

Lapkričio 15 d. darbą pradeda naujai išrinktas Seimas. Po sėkmingo pasirodymo rinkimuose parlamente startuos 10 liberalų. Prieš pirmąjį Seimo posėdį pasiteiravome kiekvieno iš jų kokią sritį ketina kuruoti, su kokia svarbiausiu tikslu ateinančių ketverių metų darbą.

Šią kadenciją Seime matysime tris naujus liberalų veidus. Tai pagal partijos sąrašą išrinkti Remigijus Šimašius ir Eugenijus Gentvilas bei Vitalijus Gailius, įspūdinga persvara laimėjęs rinkimus Joniškio-Pakruojo vienmandatėje apygardoje. Kiti septyni parlamentarai puikiai žinomi iš praėjusios Seimo kadencijos. Tai partijos pirmininkas Eligijus Masiulis (laimėjo vienmandatėje Marių apygardoje) ir pirmasis jo pavaduotojas Gintaras Steponavičius. Penktą kart iš eilės rinkimus Eišiškių – Varėnos rinkiminėje apygardoje laimintis Algis Kašėta. Darbą tęs Seimo narės Dalia Kuodytė ir Dalia Teišerskytė bei parlamentarai Petras Auštrevičius ir Kęstutis Glaveckas.

Eligijus Masiulis: Atkakliai ginsime žmogaus teises ir priešinsimės bet kokiam norui kištis į žmonių privačią erdvę

„Į Seimą ateiname įgiję rinkėjų pasitikėjimą. Liberalų sąjūdis yra vienintelė Lietuvoj Seime atstovaujama liberali politinė jėga. Mums svarbiausia bus įgyvendinti tuos rinkiminius įsipareigojimus, kuriuos aktyviai propagavome rinkiminės kampanijos metu“, - pažymi Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ir žada atkaklia ginti liberalias vertybes, - „Jeigu taip susiklostys situacija, kad dirbsime opozicijoje. Atkakliai ginsime žmogaus teises ir priešinsimės bet kokiam norui kištis į žmonių privačią erdvę. Taip pat stengsimės apsaugoti Lietuvos žmones nuo naujų ar esamų mokesčio didinimo. Teiksime įvairius įstatymų projektus, kurie leistų skatinti ekonomiką, didinti darbo vietų skaičių, didinti darbo užmokestį. Kitaip tariant, nuosekliai ginsime liberalias vertybes kitos kadencijos Seime“, - teigia liberalų lyderis.

R.Šimašius: vis dar stebina, kad dalis valstybės tarnautojų bando įtikti politikams Prieš keturis metus apsisprendęs tapti politiku ir Teisingumo ministru tapęs Remigijus Šimašius tvirtina dirbdamas Seime padarysiąs viską, kad būtų realizuotos ir apgintos liberalų vertybės. Liberalas prasitaria, kad dar prieš pusmetį neplanavo dirbti Seime.

„Noriu labai padėkoti už palaikymą per rinkimus. Turiu atsiprašyti, kad nekandidatavau vienmandatėje apygardoje. Tuo metu neplanavau dirbti Seime, ir būčiau linkęs apskritai nedalyvauti rinkimuose. Aktyviai įsitraukus į rinkimų kampaniją (ir jai sėkmingai pavykus) mano neapsisprendimas ir rinkėjų pasirinkimas nubloškė į Seimą, kuriame atiduosiu visą save, kad būtų realizuotos ar apgintos liberalų vertybės“, - teigia R.Šimašius.

Kalbėdamas apie sritis, kuriose galėtų realizuoti save įvardina keletą. „Savo privalumu laikau tai, kad šalia to, jog kai kuriose srityse esu ekspertas, taip pat esu ir konteksto žmogus. Tai reiškia, kad turiu žinių ir įgūdžių, kurie panaudotini įvairiose srityse. Šios žinios daugiausia iš teisės, ekonomikos sričių, tačiau būtent jos pritaikomos visur. Visgi manau, kad ekonomikos ar teisės komitetai būtų tie, kur būčiau naudingiausias ir pasiekčiau daugiausiai“, - sako liberalas.

Į politiką iš privataus verslo atėjęs liberalas teigia, kad ir po ketverių metų ministro darbo jį vis dar stebina tai, kad dalis valstybės tarnautojų (tikrai ne visi) žiūri politikams į lūpas ir bando įtikti, o ne drąsiai, kūrybingai, tikslingai siekia to, dėl ko jiems mokesčių mokėtojai moka atlyginimus.

Vitalijus Gailius: reikia gelbėti teisingumą Lietuvoje Pirmą kartą į Seimą išrinktas Vitalijus Gailius, parlamente dirbs pelnęs įspūdingą pergalę Joniškio-Pakruojo rinkiminėje apygardoje. „Į Seimą ateinu su dideliu žmonių pasitikėjimu – netoli 7000 žmonių balsavo už mane. Turiu jų mandatą ir turiu jų nenuvilti. Jaučiuosi atsakingas savo krašto žmonėm“, - sako politikas.

Kalbėdamas apie būsimas veiklos sritis V.Gailius išskiria kovą su politine korupcija. „Esu teisėsaugos specialistas. Save matau šitos srities realizavime. Vienas svarbiausių darbų – politinės korupcijos mažinimas ir kontrolė“, - teigia parlamentaras.

Eugenijus Gentvilas: Esu pasirengęs kalbėti su gyventojais visoje Lietuvoje 

Vienas naujų veidų Seime – Eugenijus Gentvilas. Liberalas į parlamentą grįžta po 20 metų pertraukos. E.Gentvilas – buvo vienas iš Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatų (1990 m. – 1992 m.) yra Nepriklausomybės Akto signataras. Į Seimą grįžtantis politikas tvirtina daug dėmesio skiriąs darbui su rinkėjais.

„Aš esu pasirengęs dirbti ir Seime opozicijoje, ir tai tikrai bus gera proga siūlyti liberalias alternatyvas valdančiajai daugumai. Manau, kad Seimo narys turi labai daug dėmesio skirti darbui su rinkėjais. Aš kaip Seimo narys esu pasirengęs pasinaudoti savo, kaip liberalo ir gamybininko patirtimi kalbėdamas su įvairiais gyventojų sluoksniais visoje Lietuvoje“, - teigia  E.Gentvilas.

Gintaras Steponavičius sieks įtvirtinti Aukštojo mokslo reformos kokybinius pokyčius

Pirmasis partijos pirmininko pavaduotojas, Švietimo ministras užtikrintai tęs pradėtus darbus švietimo ir mokslo srityje.

„Tolimesnis angažavimasis švietimo klausimais naujos kadencijos Seime išlieka mano veiklos prioritetais. Kartu su nemaža bendruomenės dalim sieksime išsaugoti tai, kas pasiekta su Aukštojo mokslo reforma, įtvirtinant jos kokybinius pokyčius“, - sako liberalas.

Kartu G.Steponavičius įvardina tikslą visai liberalų komandai: tapti stipriausia liberalia partija.

„Liberalų identiteto ne tik naujajame Seime, bet ir visuomenėje stiprinimas. Ir tai puikiai susišaukia su švietimo tematika. Nes tai yra ir bendravimas su jaunąja karta, kalbėjimasis apie pamatines vertybes. Tiek frakcija, tiek partija veikdami sistemiškai, tapsime stipriausia liberalia partija ir įsitvirtinsime Lietuvos politikos žemėlapyje ilgalaikėje perspektyvoje“, - akcentuoja vicepirmininkas.

Dalia Kuodytė: Žmogaus teisių srityje bus dirbama toliau

Pradėtus darbus žmogaus teisių srityje tęs Seime liekanti Dalia Kuodytė. „Pirmiausia tai parlamentinė kontrolė tų įstatymų, kurie jau yra priimti. Vieni paskutiniųjų - tai apsaugos nuo smurto r susirinkimų įstatymai. Tolimesnis darbas vaiko teisių apsaugo srityje“, - vardina parlamentarė. Katu ji pabrėžia, kad visi žmogaus teisių srities prioritetiniai darbai buvo įtraukti į partijos rinkimų programą.

Prieš ketverius metus į politiką pasukusi D.Kuodytė teigia, kad dirbti Seime – įdomu, tačiau teigia dažnai pasigendanti politinių argumentų.

„Nustebino tai, kad pačią geriausią idėją Seime galima labai greitai sugadinti, numarinti ir palaidoti. Aišku turi įvertinti ir savo mokėjimus ir galimybes įtikinti, tačiau kartais nustebina tai, kad ne argumentai, o kažkokie kiti motyvai veikia vertinant kolegų pasiūlymus.

Petras Auštrevičius atsigręžia į jaunimą ir žmones su negalia

Patyręs Seimo narys Petras Auštrevičius teigia, kad žmonės laukia sprendimų ekonomikoje ir socialinė politikoje. Todėl šios temos bus svarbiausios per naują kadenciją.

„Nesvarbu kur mes būsim pozicijoje ar opozicijoje, greičiausiai tai bus antrasis vaidmuo, bet privalėsim dorai ir sąžiningai vykdyti parlamentinę kontrolę. Ypač tose srityse, kur mes matom, kad mūsų rinkėjai tikisi permainų. Viena iš tokių sričių bus ekonomika, darbo vietos ir socialinė politika. Kadangi ir pati demografija ir vykdoma politika neužtikrina tų sprendimų apie kuriuos mes kalbame, kad žmogus sumokėjęs įmokas, galėtų būti  tikras, kad vėliau jam pensija bus pakankama, kad gyventų oriai. Iš kitos pusės esanti socialinių įmokų sistema yra labai brangi ir grasina verslo konkurencingumui. Manau, kad būtent šioje srityje mums teks iš peties padirbėti“, - teigia parlamentaras.

Kalbėdamas apie savo veiklą P.Auštrevičius pabrėžia, kad tęs pradėtus darbus, o ypatingą dėmesį skris 2 naujoms sritims: tai negalią turinčių žmonių integracijai į visuomenę bei darbui su jaunimu.

Kęstutis Glaveckas: ekonominiai tikslai – bus svarbiausi šiam Seimui

Ekonomikos profesorius ir valstybės biudžeto žinovas Kęstutis Glaveckas ir toliau dirbs finansų srity. „Akivaizdu, kad ekonomikos augimas, investicijų pritraukimas, bedarbystės mažinimas – svarbiausi šio Seimo ekonominiai tikslai. Veikdami turime ne kritikuoti ir būti aštrioj opozicijos, bet kritikuoti konstruktyviai ir taip prisidėti, kad visuomenėje mažėtų krizės nuojauta ir kiti negatyvūs jausmai“, - teigia prof. K.Glaveckas.

Dalia Teišerskytė: Bibliotekos, teatras ir skaitymas – mano prioritetai

Kultūra išlieka Dalios Teišerskytės prioritetu. „Mano trys pagrindiniai darbai – vienerius metus paskelbti bibliotekų metais, vienerius metus paskelbti teatro metais ir pratęsti skaitymo programą. Ir aišku su būsimom programom su atlyginimais su investicijomis. Kaip, kad buvo su vaikų kultūros, skaitymo ir dabar baigiasi muziejų metais. Be abejo, ir šią kadenciją nuolat keliausiu po Lietuvą, susitiksiu su žmonėmis“, - teigia D.Teišerskytė.

Algis Kašėta: Būsime aktyvus ir įstatymų leidyboje, ir kritikuodami prastus sprendimus.

Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta pabrėžia, kad Seime darbą pradeda kaip niekad stipri komanda.

„Liberalų sąjūdis veikęs ir opozicijoj, ir valdančioj daugumoj įgijo daug patiries ir turi kaip niekada stiprią komandą. Ateinančius metus dirbsime, pirmiausia iš parlamento tribūnos, kad liberalų balsas būtų dar labiau girdimas Lietuvoje. Būsim aktyvus ir įstatymų leidyboje, ir kritikuodami prastus sprendimus. Na ir be abejo, daug dėmesio skirsim ryšiams su mūsų skyriams. Kad parlamentas nebūtų jiems tolimas ir svetimas. Važiuosim ir patys į skyrius“, - žada A. Kašėta.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt