Antradienis, Gegužė 26, 2020
   
Tekstas

E. Masiulis: „Naujos Vyriausybės programa – deklaratyvių siekių ir prieštaravimų rinkinys“

Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien Seime balsuos prieš naująjį Vyriausybės programos projektą, nes jame išdėstyti siekiai – deklaratyvūs, programoje yra esminių vienas kitam prieštaraujančių teiginių, o ekonomikos skatinimo ir naujų darbo vietų kūrimo planas –nepagrįstas.

Liberalų sąjūdžio frakcijai griežtai nepriimtinas programoje numatytas didesnis  pajamų apmokestinimo progresyvumas, Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų rinkinys, įvardytos prielaidos didinti kapitalo apmokestinimą. Liberalai primena, kad Lietuvoje daugiau uždirbantieji jau ir šiuo metu sumoka daugiau mokesčių, PVM lengvatos iškreipia sąžiningą rinką ir realiai gyventojams prekių neatpigina, o didinant kapitalo apmokestinimą šalyje investicijų nedaugės – bus priešingai, vadinasi, kartu mažės ir darbo vietų.

„Vyriausybės programoje matome fokusų elementų ir nuostatų su dvigubu dugnu. Jei ši programa būtų verslo plano pamatas, ir Vyriausybė kaip klientė užsuktų į banką prašyti paskolos savo svajonei įgyvendinti, greičiausiai bankas pasiūlytų dar kartą atsiversti pradžiamokslį“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalai trumparegišku laiko Vyriausybės programoje įvardytą siekį sugriauti švietimo ir mokslo reformą – tai aklo politinio revanšizmo pavyzdys, kai sprendimai priimami negalvojant apie mokslo bendruomenę. Sveikatos apsaugos srityje Vyriausybės vizija pernelyg ribota – vietoj to, kad įteisintų oficialias priemokas gydymo įstaigose, kovai su smulkiąja korupcija žadama tik prevencinė stebėsena.

Liberalų sąjūdžio frakcija neigiamai vertina tai, kad Vyriausybė iki šiol neapsisprendžia strateginės reikšmės valstybei klausimais. Viena vertus, programoje akcentuojamas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis stiprinimas, kita vertus, elgiamasi priešingai – sąmoningai vengiama atsakymo dėl naujos Visagino atominės elektrinės statybų.

„Atsakomybės stoka yra silpnumo požymis. Tai dar viena priežastis, kodėl negalime palaikyti šios Vyriausybės programos“, – teigė E. Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijai abejonių kelia įvardytos užsienio politikos kryptys – nuostatos sustiprina įspūdį, kad vienas pagrindinių prioritetų bus tai, jog Lietuva taptų paklusniu Rusijos advokatu santykiuose su Europos Sąjunga ir NATO.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt