Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

Vyriausybės programa aptariama ir Feisbuke

Socialiniai tinklai tampa puikia platforma politinei komunikacijai. Karštos diskusijos apie studijų perliukus šią savaitę vyko Gintaro Steponavičius profilyje (per 70 komentarų). 162 like‘us surinko Remigijaus Šimašiaus pasisakymas apie vyriausybės programą.

G.Steponavičiaus komentaras Feisbuke: Iš naujosios vyriausybės siūlomų aktualijų: „197. Atsisakysime studentų rūšiavimo į mokančius už studijas ir už jas nemokančius. Nustatysime visuotinę metinę studijų įmoką, kuri bus vienoda visoms studijų programoms ir ne didesnė negu vieno vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydis. Jos nemokės gerai besimokantys studentai.“

Prieštaringas savo turiniu punktas – pirmas sakinys sunkiai dera su paskutiniu. Nekalbėdama apie didesnį studijų prieinamumą ar bent esamo išlaikymą, Vyriausybė nutyli (o gal nesupranta?) šio siūlymo finansinę pusę. Darant prielaidą, kad bus siekiama išlaikyti, kad kaip dabar bent pusė(sakykim, gerai besimokančių) studentų nemokėtų už studijas, o kita pusė(85 000 studentų) mokęs po 1VMDU(maždaug 2000 lt), nesunku paskaičiuoti, kad aukštosios mokyklos per metus surinks 170 mln lt. Tai minus maždaug 300 mln. litų, palyginus su tuo, ką šiuo metu iš mokančių už mokslą gauna aukštosios.

Ar valstybė, šalia 500 milijonų šiemet studijoms skiriamų lėšų, atras dar papildomą tokią sumą uždengti „skylę“? Ar toks veiksmas prisidės prie studijų kokybės didinimo? Ar nebus, taip, kad tiesiog lengva ranka programoje įrašyta formuluotė yra tiesiog neatsakingo politinio veikimo atspindys? Ir tokių „perliukų“ programoje ne vienas...“

 

R.Šimašiaus komentaras Feisbuke: „Paskirtasis premjeras pristatinėja LRV programą. Perskaičiau didžiąją jos dalį. Nuo to žalio varianto, kurį teko anksčiau matyti, gerokai pagerėjo, nes neliko didžiausių nelogiškumų. Tačiau dalis (per didelė) nelogiškumų liko, liko nerealistinių lygiavinių fantazijų. O labiausiai krenta į akis tai, kad viskas labai užapvalinta. Aš tikėčiausi, kad rinkiminiai pažadai programoje turi būti konkretizuoti, atsakant į klausimą „kaip“.
Deja, programoje dingo net tie konkretumai ir įsipareigojimai, kurie buvo sakomi per rinkimus. Liko pagerinsime gerinimą, patobulinsime tobulinimą ir paspartinsime spartinimą. Tai atspindi ir ši citata iš pirmo puslapio: „Todėl mūsų Vyriausybės pagrindinis siekis – eiti gerovės valstybės kūrimo keliu, kad Lietuvos žmonės jaustųsi orūs, saugūs ir laimingi“.

Jų „siekis“ yra „eiti“. Paskui galės atsiskaityti kaip jie „ėjo“, arba „siekė eiti“. Apie šio ėjimo (ar siekimo eiti) tikslingumą, efektyvumą, rezultatų matavimą programoje nekalbama.

Beje, galbūt neatsitiktinai kalbama apie gerovės valstybę (o ne apie žmogaus gerovę), kurios neišmatuosi konkrečiais dydžiais. Tuo tarpu prie žmogaus kalbama apie orumą ir laimę, kurios irgi neišmatuosi.
Žodžiu, dar kartą – „eisime“, o ar kur ateisime – neaišku...“.

Video  interviu su R.Šimašiumi po pirmojo Liberalų sąjūdžio frakcijos susitikimo su premjero A.Butkevičiaus komanda, kuriame aptarta Vyriausybės programos ekonomikos dalis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt