Sekmadienis, Liepa 12, 2020
   
Tekstas

Šv. Valentino dieną liberalai šokio žingsniu ragins stabdyti smurtą prieš moteris

Liberalai siūlo neįprastai sutikti Šv. Valentino dieną. Vasario 14 d. pirmą kartą Baltijos šalyse ir Lietuvoje rengiama pasaulinės „V-Day“ kampanijos „One Billion Rising“ („Vienas milijardas prieš smurtą“) akcija – specialus šokis, kuriuo bus pasmerktas smurtas prieš viso pasaulio moteris. Šokiu visame pasaulyje tą pačią dieną bus raginama atkreipti dėmesį į tai, kad kas trečia pasaulio moteris (t.y. maždaug milijardas moterų) per savo gyvenimą patiria smurtą.

Akcijos „Vienas milijardas prieš smurtą“ Lietuvoje iniciatorė liberalė Dalia Kuodytė kviečia vasario 14 d. 12 val. politikus, visuomenės veikėjus ir visus norinčiuosius prisijungti prie renginio pirmųjų Seimo rūmų galerijoje. Visi norintys kviečiami prisijungti prie improvizuoto šokio ir palaikyti jį plojimais.

„Šv. Valentino diena buvo ir liks meilės diena, bet šiuo renginiu norime atkreipti dėmesį, kad pasmerkti smurtą prieš moteris yra ne mažiau svarbu nei įrodyti meilę. Šia akcija ir šokiu simboliškai įsipareigosime daryti viską, kad smurtas liautųsi – tai bus mūsų pažadas, kad nenuleisime rankų“, – sakė Seimo narė Liberalų sąjūdžio atstovė D. Kuodytė.

Liberalė D.Kuodytė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir šiai politinei jėgai Europos Parlamente atstovaujantis Leonidas Donskis bei pasaulinė nevyriausybinė kovos su smurtu prieš moteris organizacija „V-Day“ Šv. Valentino dieną kviečia visus mylinčius vyrus ir moteris prisijungti prie pasaulinės akcijos „Vienas milijardas prieš smurtą“.

Kaip prisijungti?
1. Dalinkis šia žinia su draugais Feisbuke. Spausti čia. 
2. Surengti renginį savo darbovietėje, savo aplinkoje arba viešoje vietoje. V-Day šokį suorganizuoti paprasta! Tiek šokis, tiek muzika gali būti pasirinkti Jūsų nuožiūra, tačiau organizatoriai siūlo ir specialiai akcijai sukurtą himną bei nesudėtingus žingsnelius. Numatomą renginį kviečiame užregistruoti akcijos svetainėje www.onebillionrising.com, o taip pat nufilmuoti. 
3. Jei neturite galimybės suorganizuoti šokio, prie kampanijos galite prisijungti interneto svetainėje tiesiog pasirašydami po paprastu sakiniu: „Atsisakau stebėti, kaip milijardas moterų visame pasaulyje patiria smurtą“. Tai galite padaryti čia.

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis prie kampanijos prisijungė jau prieš kelis mėnesius įrašydamas video kvietimą, raginantį dalyvauti akcijoje. „Turime susimąstyti apie tai, kas nuolatos vyksta šalia mūsų – smurtas prieš moteris egzistuoja civilizuotame pasaulyje, tarp, rodos, civilizuotų vyrų. Negalime to toleruoti ir nepastebėti“, – kvietime sako Leonidas Donskis.

Tokius kvietimus visame pasaulyje įrašė šimtai žinomų žmonių, tarp jų aktoriai Jane Fonda ir Robert Redford. Sausio 29-ąją Europos Parlamente įvyko savotiška akcijos repeticija, kurios metu kovai su smurtu prieš moteris savo šokiu pakilo europarlamentarai.

Akcijos „One Billion Rising“ iniciatorė žinomos dramaturgės Eve Ensler, labiausiai išgarsėjusios savo pjese „Vaginos monologai“, suburta organizacija „V-Day“. Vasario 14-ąją įvyks tūkstančiai įvairaus masto renginių apie 190-yje pasaulio šalių. Juose politikai, visuomenės veikėjai, įžymūs žmonės, moksleiviai, studentai, įvairių organizacijų atstovai – merginos bei moterys, o taip pat jas mylintys vyrai – sušoks nesudėtingą šokį, kuris simbolizuos jų poziciją ir asmeninį pasiryžimą prisidėti prie to, kad smurto prieš moteris pasaulyje būtų mažiau.

Norinčius dalyvauti akcijoje Seime kviečiame iki vasario 13 d. 12 val. registruotis el.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , nurodant savo vardą ir pavardę.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt