Ketvirtadienis, Gegužė 28, 2020
   
Tekstas

E. Masiulis: „Vyriausybė neišlenda iš savo pačios šešėlio“

Vyriausybė per pirmąsias 100 darbo dienų daugiau blaškėsi nei dirbo, o kai kurie valdančiosios daugumos įvardijami strateginiai tikslai iš esmės prieštarauja vieni kitiems, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

„Įspūdis toks, kad Vyriausybė bijo išlįsti iš savo pačios šešėlio ir atskleisti, kaip ji iš tikrųjų atrodo ir ką ruošiasi daryti. Vyriausybė strigo vienadienėse problemose, kurias pati ir susikurdavo. Pavyzdžiui, rasdavo laiko svarstyti, kiek klaidų moksleiviai gali padaryti lietuvių kalbos egzamine, bet taip ir neįvardijo šalies energetikos, mokesčių politikos perspektyvos krypčių, kurių svarba šaliai nepalyginama“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas E. Masiulis.

Liberalų vertinimu, kai kurie Vyriausybės įvardijami strateginiai tikslai tiesiogiai prieštarauja vieni kitiems. Vyriausybė bando apgauti save teigdama, kad nuo 2015 metų Lietuva sieks įsivesti eurą, o kartu pradės masinę daugiabučių renovaciją, kuri susijusi su Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui naikinimu ir lemtų infliacijos augimą šalyje. 

Liberalų vertinimu, per 100 dienų paaiškėjo, kad Vyriausybė ir atskiri jos ministrai nedirba vieningai ir nekoordinuoja veiksmų. Liberalai ypač neigiamai vertina Vyriausybės sukeltą sumaištį sveikatos sektoriuje ir siekius apriboti žmonių galimybę laisvai rinktis gydymo įstaigas. Atkreiptinas dėmesys, kad sveikatos apsaugos ministro planai dėl valstybinių ir privačių įstaigų finansavimo kardinaliai skiriasi nuo Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus vizijos.  

Nepateisinama, kad Vyriausybė toliau blaškosi dėl skalūnų dujų žvalgybos Lietuvoje, nors ją aiškiai remia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. O Vyriausybės nesugebėjimas apsispręsti dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje yra silpnos ir neatsakingos politikos požymis. 

Liberalai teigiamai vertina tai, kad naujoji Vyriausybė pateikė daugumą ankstesnės Vyriausybės parengtų įstatymų projektų. „Tai, kad premjeras dirba be revoliucijų, viena vertus, vertintina teigiamai, nes taip įgyvendinamas valstybės politikos tęstinumas. Kita vertus, tai yra ir naujos Vyriausybės silpnybė, nes iki šiol pasigendame plano, kokie bus nauji darbai, kokios bus konkrečios naujų darbo vietų ir investicijų skatinimo priemonės“, – sakė E. Masiulis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt