Sekmadienis, Gegužė 31, 2020
   
Tekstas

Eitynėse "Už lygybę" žygiuosiu už drąsią Lietuvą

Liepos 27 dieną, nepaisant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos sukeltų trukdžių, Gedimino prospekte įvyks antrosios Lietuvoje eitynės "Už lygybę". Anot apklausų, dauguma visuomenės nepritaria eitynėms, bet aš jose dalyvausiu. Paaiškinsiu, kodėl.

Nesu už kokias nors specialias privilegijas LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenei priklausantiems asmenims. Nemanau, kad jiems turi būti suteiktos išskirtinės sąlygos, kurių neturi kiti Lietuvos piliečiai. Bet, kiek teko girdėti, niekas ir nereikalauja jokio išskirtinumo – tiesiog prašo žmogiško požiūrio ir supratimo.

Ar norėtumėte, kad įvykus avarijai jūsų artimiausiam žmogui nebūtų suteikiama informacija apie jūsų sveikatos būklę, nes jūsų santykiai teisiškai neįforminti? Ar norėtumėte, kad, nugyvenus ilgą  gyvenimą kartu su mylimu žmogumi, jam mirus tektų kraustytis į gatvę, nes pagal įstatymus jūsų šalia nebuvo? Labai tikėtina, kad nei jūs, nei aš tokių problemų nepatiria ir nepatirs. Deja, ši rizika - tai mūsų homoseksualių bendrapiliečių kasdienis galvos skausmas, kurio galėtų nebūti, jei Seimas pagaliau priimtų partnerystės santykius reglamentuojantį įstatymą.

Pripažinimas, kad kitokios lytinės orientacijos žmonės egzistuoja ir yra tokie pat piliečiai kaip kiti, svarbus ne tik LGBT bendruomenei. Laikas įrodė, kad visuomenės, kuriose gerbiamos žmogaus teisės ir laisvės, yra laimingesnės ir turtingesnės. Inovacijos, kūrybiškumas ir atvirumas pasauliui – savybės, būtinos kuriant aukštą pridėtinę vertę globalioje ekonomikoje – sunkiai skinasi kelia aplinkoje, kurioje bijoma bet kokio kitoniškumo.

Ar Lietuvoje nėra kitų problemų, kurias reikėtų spręsti? Taip, yra: nedarbas, emigracija, savižudybės, smurtas šeimose ir daugybė kitų. Būtent šioms problemoms spręsti reikia pasitelkti visus ir kiekvieną, nepaisant jo ar jos lyties, amžiaus, kilmės, įsitikinimų, socialinės padėties ar lytinės orientacijos.

Nesu šalininkas bekompromisių kovų, kuriose viena pusė laimi, o kita pažeminama. Manau, kad reikalinga protinga pusiausvyra tarp įvairių visuomenės grupių interesų. Bet civilizuotos visuomenės pagrindas yra didžiavimasis piliečių pasiekimais nepriklausomai nuo jų asmeninių savybių. Tai drąsios Lietuvos kelias, nebijant įvairovės ir pasaulio margumo. Mano įsitikinimu, tai vienintelis kelias į bendruomenišką, konkurencingą ir klestinčią Lietuvą.

Nesitikiu, kad visi pritars mano pozicijai, bet neabejoju, kad pritariančių gretos gausės. Šeštadienį 13 val. žygiuosiu už laisvą žmogų ir atvirą visuomenę – už drąsią Lietuvą.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt