Sekmadienis, Gruodis 08, 2019
   
Tekstas

Apkalta Seimo narei N. Venckienei įgyja pagreitį

Antradienį Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri spręs ar pagrįsta apkalta „Drąsos kelio" partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei. Už Liberalų sąjūdžio inicijuojamą nutarimo projektą dėl tokios komisijos sudarymo balsavo 63 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 14 parlamentarų.

Komisijai pirmininkaus socialdemokratas Vytautas Saulis, jo pavaduotoju paskirtas liberalas Eugenijus Gentvilas. Komisija savo išvadą, pagrįsti ar nepagrįsti siūlymai pradėti apkaltos procesą Seime, turės pateikti iki gruodžio 5 dienos.

Seimo statutas numato, kad gavus teikimą pradėti apkaltai sudaroma specialioji tyrimo komisija. Ši turi Seimui pateikti savo vertinimą, ar yra, ar nėra pagrindo pradėti apkaltos procesą Seime. Komisijos siūlymui pritariama arba jis atmetamas paprasta balsų dauguma.

Jei pritariama, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, priimamas nutarimas pradėti apkaltos procesą Seime ir kreipiamasi į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

„Drąsos kelio" partijos frakcijos atstovas Valdas Vasiliauskas klausė, kaip galėtų vykti apkaltos procesas, jei jame nedalyvauja pati N.Venckienė. Seimo statutas numato, kad sudarius specialiąją tyrimo komisiją dėl apkaltos, ji išklauso ir asmens, kuriam taikoma apkalta, paaiškinimų.

„Jeigu Seimas apsispręs pradėti apkaltos procesą, Seimo narė N. Venckienė turi visas galimybes atvykti ir pati tiesiogiai išdėstyti savo argumentus. Ir yra kitas procesas 2003 metais, kai visos apkaltos metu Rolandas Paksas nė karto nepasinaudojo galimybe išdėstyti argumentus, argumentus dėstė jo advokatai. Taigi, precedentas yra", – atsakė E. Masiulis.

Grupės Seimo narių teikime pagrindu apkaltai nurodoma, kad N. Vencienė praleido daugiau kaip 50 plenarinių posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas, taip pat nedalyvavo Seimo struktūrinių padalinių posėdžiuose.

Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų N. Venckienė „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką".

N. Venckiene Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.

Šaltiniai: www.lrs.lt, BNS

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt