Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

E. Masiulis: „Liberalai sustabdė Seimo narių parlamentinių išlaidų didinimą“

Seimas pritarė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narių Eligijaus Masiulio ir Remigijaus Šimašiaus siūlymui, kuriuo dar metams – iki 2015-ųjų – pratęstas sumažintų parlamentinei veiklai skiriamų lėšų ir Seimo vadovų reprezentacinių išlaidų galiojimas.

„Valstybės biudžeto priėmimo kontekste ir per patį išlaidų didinimo vajų tai – vienas iš nedaugelio gerų sprendimų. Negalime toliau neatsakingai švaistyti mokesčių mokėtojų lėšų, ypač – viešajame sektoriuje. Priimtos Seimo statuto pataisos bent iš dalies apribos valdančiųjų apetitą“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Masiulis.

Atsižvelgiant į Seimo statuto pataisas, šiuo metu galiojančios sumažintos lėšos parlamentinei veiklai ir reprezentacijai bus skiriamos ir toliau – iki 2015 metų sausio. Dabar Seimo nariams su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms kiekvieną mėnesį skiriama 1 Vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) suma – 2253 litai. Jei nebūtų priimtos liberalų siūlytos Seimo statuto pataisos, išlaidos būtų išaugusios iki 3830 Lt. 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien nepritars 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžeto projektui, kuriuo nepamatuotai didinamos valstybės išlaidos, itin išpūstos biudžeto pajamų surinkimo prognozės iš Pelno mokesčio ir PVM, bloginama aplinka verslui ir sukuriamos šiltnamio sąlygos valstybės įmonėms.

2014 metų valstybės biudžeto projekte liberalai siūlė 80 milijonų litų padidinti pajamas iš valstybės įmonių dividendų. Šias lėšas liberalai ragino panaudoti gerinant sąlygas dirbančioms šeimoms – priimti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, numatančias, kad už pirmąjį vaiką būtų taikomas nebe dabartinis 100 litų, o 300 litų siekiantis Papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD). Už antrąjį ir kiekvieną paskesnį vaiką vietoj dabartinių 200 litų siūlyta taikyti 400 litų PNPD. Tokiu atveju kiekviena šeima, kurioje yra du vaikai ir abu tėvai dirba, per metus savo reikmėms papildomai galėtų skirti 720 Lt. 

„Akivaizdu, kad Vyriausybė sąmoningai blokavo dirbančioms šeimos sąlygas pagerinantį projektą, nepateikdama savo išvados biudžeto svarstymo metu. Tai – neginčijamas įrodymas, kad šios Vyriausybės prioritetai lieka nepasikeitę ir kardinaliai skiriasi nuo deklaruojamų siekių: didinamos algos politikams, valstybės tarnautojams ir teisėjams, o mokesčius valstybei mokantys žmonės – užribyje“,  – sakė liberalas E. Masiulis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt