Penktadienis, Vasaris 28, 2020
   
Tekstas

Verslininkai pradeda bendradarbiavimą su valdžia

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija. Susitarimu numatyta bendradarbiauti teikiant siūlymus mokesčių, sveikatos apsaugos, darbo santykių reglamentavimo ir socialinės apsaugos, švietimo, energetikos bei informacinių technologijų srityse.


Pasirašytame dokumente numatoma, kad LVK ir liberalai sieks ekonominės ir socialinės Lietuvos pažangos, verslo sąlygų gerinimo, investicijų skatinimo, teisinės bazės tobulinimo ir kitų visuomenei ir verslui aktualių klausimų sprendimo.

„Lietuvos verslo konfederacija visuomet siekė glaudaus bendradarbiavimo su valdžios institucijomis. Neabejoju, kad šis konkretus susitarimas bendradarbiavimą pakylės į naują lygį, kadangi kartu su frakcija Seime sieksime sąlygų verslui pagerinimo", – sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis teigė, kad svarbu sudaryti verslui kuo palankesnes sąlygas ir siekti, kad Lietuva taptų konkurencingesnė, pritrauktų daugiau užsienio investicijų.

„Sieksime, kad įstatymai verslui nekaišiotų pagalių į ratus, o atvirkščiai – padėtų kurti ir plėtoti veiklą. Svarbu, kad verslas galėtų ir norėtų sumokėti daugiau mokesčių į šalies biudžetą. Todėl nuolatinis dialogas su verslu šiandien yra labai svarbus", – sakė E. Masiulis.

Susitarime numatyta, kad LVK teiks ekspertinę nuomonę, reaguojant į verslui aktualias įstatymų leidybos iniciatyvas, dalyvaujant Seimo komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose.

Pasirašytame susitarime numatytos pozicijos mokesčių, sveikatos apsaugos, darbo santykių reglamentavimo ir socialinės apsaugos, švietimo, energetikos ir kitose srityse.

LVK ir liberalai sutaria, kad Lietuvoje neturėtų būti įvedama naujų mokesčių, jie neturėtų būti didinami ir keičiami chaotiškai. Pasirašytame susitarime taip pat pažymima, kad abi šalys sieks inicijuoti pakeitimus Vyriausybėje ir Seime, leidžiančius mažinti administracinę naštą ir biurokratiją verslui.

LVK ir liberalai sutarė siekti, kad būtų mažinamas verslą kontroliuojančių įstaigų skaičius, kurių šiandien yra daugiau nei 60. Taip pat sutarta siekti padidinti profesinio mokymo patrauklumą, motyvuoti jaunimą rinktis ir techninio (aukštųjų technologijų) profilio mokymo programas.

Lietuvos verslo konfederacija verslo ir valdžios konstruktyvų dialogą skatinančius susitarimus sieks pasirašyti su visomis parlamento frakcijomis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt