Šeštadienis, Gruodis 14, 2019
   
Tekstas

Rinkimai = Dakaro ralis

Jau bene šešerius metus įvairiuose projektuose bendrauju su žinomu ralio pilotu Benediktu Vanagu. Automobilių ralis atrodo labai asmeniškas sportas, bet, paklausus Benedikto, kaip jam pasiseka laimėti visą tą daugybę apdovanojimų, išgirsti gan netikėtą atsakymą – 60 % sėkmės yra gera komanda (šturmanas, mechanikai, logistikos specialistai), 30 % – automobilis ir atsitiktinumai. Ir tik 10 % sėkmės priklauso nuo piloto profesionalumo. Jeigu susiburia profesionali savo sričių asų, darniai gebančių dirbti dėl vieno tikslo žmonių komanda – pasisekimas savaime garantuotas. Tinkamas profesionalios komandos pa(si)rinkimas, jos tarpusavio dermė ir aiškios idėjos turėjimas yra šimtaprocentinis laimėjimas bet kurioje veikloje.

Kitąmet Lietuvoje bus tiesiogiai renkami merai, ir visuomenė ėmė diskutuoti, ar vienas žmogus pajėgs ką nors pakeisti. Į šį klausimą turbūt negalima atsakyti vienareikšmiškai. Vartant istorijos vadovėlio lapus, randi begalybę, atrodo, vieno žmogaus pastangomis keičiamo pasaulio ir visuomenės gyvenimo pavyzdžių. Įsigilinus pradedi suvokti, kad netgi asmenybės atsiradimą ir susiformavimą kartais lemia palanki politinė ir ekonominė situacija, verslo magnatų įgeidžiai. Arba ryžtingų žmonių, dirbančių vardan žmogaus, komanda.

Pats bjauriausias ir ydingiausias procesas, kai komandiniai sąrašai suformuojami verslo magnatų įgeidžiu. Sąrašo vedlys tampa aplinkybių ir norų tenkinimo įkaitu, ir jam užkraunama didžiulė atsakomybė prieš Lietuvos žmones. Manau, sudarinėjant kandidatų į savivaldybes sąrašus labai daug turėtų lemti sąrašo lyderio balsas, kokia profesionalių ir atsakingų žmonių komanda galėtų sėkmingai dirbti visuomenės labui.

Mūsų partija, sudarydama savivaldos kandidatų sąrašus, pasirinko labai demokratinį ir liberalų kelią, pavesdama patiems partijos nariams įsivertinti savo ir kolegų gebėjimus dirbti žmonėms ir dėl žmonių. Vadinasi, tik nuo mūsų objektyvumo, išsilavinimo, drąsos ir kritiško mąstymo priklausys, kaip susidėlios kandidatų sąrašai ir kokių komandų vedliai taps kandidatais į merus. Atrodo, labai demokratiški ir sveikintini sprendimai turėtų duoti pačius objektyviausius rezultatus, bet... Bet reikia nepamiršti, kad esame šiek tiek „valstietiško“ būdo, provincionalūs, o tai reiškia, kad dažnai galiausiai viską nulemia natūriniai santykiai „aš – tau, tu – man“. Kasdienėje kalboje tai vadiname labai paprastu ir visiems pažįstamu bei artimu „švogerių krašto“ terminu. Gal tai ir nėra blogai – komandos nariai puikiai pažįsta vienas kitą. Gal net kažkiek ir vienas kito požiūrius, pomėgius, stiprybes. Gaila, kad ilgainiui paaiškėja, jog tik gerai vienas kitą pažįsta.

Spalis mūsų partijai ir, esu nuoširdžiai įsitikinęs, Lietuvos visuomenei – bręstančių galimybių mėnuo. Šalyje bus sudarinėjami kandidatų į tarybas sąrašai, formuojamos potencionalių merų komandos. Todėl mums visiems, reitinguojant savo kandidatų sąrašus, tenka didelė atsakomybė už savivaldybės darbą artimiausius ketverius metus. Tikiuosi, sugebėsime atsispirti nuo savo pragmatiškų interesų ir pajėgsime kritiškai vertinti ne tik kolegą, bet ir (pirmiausia) save. Mūsų sąrašas (mūsų komanda!) turi ne tik kelti žmonėms pasitikėjimą, teikti realią viltį apie geresnį gyvenimą, bet ir gebėti profesionaliai dirbti visose savivaldos srityse. Pasieksime precizišką rezultatą, jeigu gebėsime vertinti ne tik tai, koks yra mano kolega, koks esu aš, bet ir ką mes davėme ar galime duoti visuomenei – tai, mano nuomone, yra pagrindinis principas, sudarant sąrašus į būsimąsias savivaldos tarybas. Viskas labai paprasta – tik drąsi, pasiaukojanti ir gebanti dirbti drauge komanda su meru priešakyje garantuoja sėkmę ne tik partijai savivaldos rinkimuose.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt