Ketvirtadienis, Gruodis 05, 2019
   
Tekstas

E. Masiulis: „Buvęs sveikatos apsaugos ministras Lietuvoje paliko uždelsto veikimo bombą"

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis Lietuvoje paliko uždelsto veikimo bombą, kuri gali smarkiai sumažinti žmonių galimybes rinktis gydymą ir sunaikinti dalį medicinos įstaigų, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.


Liberalas šiandien raštu kreipėsi į šalies premjerą Algirdą Butkevičių ir dabartinę sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, prašydamas ištaisyti buvusio ministro V. Andriukaičio iniciatyva priimtus ir visam sveikatos sektoriui žalingus teisės aktus.

E. Masiulis ragina panaikinti 2014 m. balandžio 23 d. priimtą Vyriausybės nutarimą, kuriuo iš esmės apribojamos sveikatos priežiūros įstaigų galimybės teikti gydymą, finansuojamą iš valstybės Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Pagal šį Vyriausybės nutarimą, sveikatos priežiūros įstaigoms, norinčioms savo pacientams teikti valstybės apmokamas paslaugas, yra įtvirtinti specialūs kriterijai. Vienas jų nurodo, kad pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas medicinos įstaiga privalo teikti ne mažiau kaip 900 gyventojų, įskaitant miestų ir kaimų vietoves.

„Akivaizdu, kad buvęs ministras V. Andriukaitis, dabar deleguotas į eurokomisarus, Lietuvoje paliko uždelsto veikimo bombą. Šiandien visoje šalyje, net ir didmiesčiuose, veikia tikrai ne viena gydymo įstaiga, neturinti 900 registruotų pacientų. Klausimas – ar šių užkulisinių politinių sprendimų tikslas buvo sužlugdyti nedideles privačias gydymo įstaigas, už durų paliekant visus jų pacientus? Kuo remiantis apskritai buvo nustatyta ši mistinė riba – 900 pacientų? Jeigu Vyriausybė neatšauks V. Andriukaičio inicijuotų teisės aktų, daugybė gydymo įstaigų susidurs su rimtais finansiniais sunkumais, tūkstančiai žmonių neteks patogaus ir prieinamo gydymo arčiau savo namų", – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas E. Masiulis.

Liberalas tikisi, kad premjeras A. Butkevičius pripažins klaidas ir atšauks ankstesnį Vyriausybės nutarimą, pažeidžiantį pamatinius sąžiningos konkurencijos principus ir teisę į prieinamą gydymą.

„Kaip žinome, Seimas anksčiau atmetė visus eksministro V. Andriukaičio bandymus priimti antikonstitucinius įstatymus, ribojančius privačių medicinos įstaigų veiklą ir pacientų laisvę rinktis gydymo paslaugas. Matyt, todėl buvo pasistengta veikti per aplinkui, konkrečiai – per Vyriausybę, per atskirus ministro įsakymus, priimant žemesnės galios teisės aktus. Tačiau noriu priminti, kad jie vis tiek negali prieštarauti sveikam protui, Konstitucijai ir pagrindiniams šalies įstatymams", – sakė E. Masiulis.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt