Šeštadienis, Sausis 18, 2020
   
Tekstas

Antanas Guoga skirs virš 100 tūkst. litų nesulauksiantiems Europos paramos maistu Kūčių stalui

Europarlamentaras, filantropas Antanas Guoga skirs papildomą 104 tūkst. Lt. (30 tūkst. eurų) paramą nupirkti svarbiausius maisto produktus labiausiai skurstančių šalies gyventojų Kūčių stalui. Ši parama anksčiau turėjo būti suteikta iš Europos pagalbos fondo (EPF), tačiau dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų žadėti maisto paketai sunkiausiai besiverčiančių gyventojų šiemet nepasieks. Papildomą paramos maistu dalinimą labiausiai nepasiturinčioms šeimoms „Maisto bankas“ organizuos dar iki Kalėdų.   Kartu su parama labdaros telemaratonui „Pasidalink“ iš viso A. Guogos šį rudenį „Maisto bankui“ suteikta parama sudaro 204 tūkst. Lt.

Vietoj įprastos EPF paramos – kruopų, konservų, miltų, cukraus, aliejaus ir kitų produktų – ant šventinio skurstančiųjų stalo šiemet būtų tik morkų ir kopūstų. Šias daržoves paaukojo vietos ūkininkai.

„Ypač liūdina, kad dėl biurokratijos be vilties sočiau sutikti Kalėdas lieka senyvi kaimo žmonės, daugiavaikės šeimos, vaikus vienos auginančios mamos. Tai nepriimtina ir skaudu”, – sprendimą skubiai suteikti papildomą paramą iš asmeninių lėšų motyvuoja A. Guoga.

Jis kreipiasi ir į kitus žmones bei Lietuvos verslo bendroves, prašydamas prisidėti prie šios iniciatyvos. 
„Negalime būti abejingi, kai dėl valdininkų aplaidumo labiausiai pažeidžiamos, skurstančios šeimos atėjus žiemai lieka be pagalbos būtiniausiais maisto produktais. Turime parodyti, kad laikinų sunkumų kamuojamiems ir vargingiausiai besiverčiantiems žmonėms padėti galime patys, nelaukdami, kol valdžia teiksis paskubinti biurokratines procedūras“, – tikina A. Guoga.

„Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius teigia, kad už šią paramą pavyks vienkartiniais būtiniausio maisto paketais paremti daugiau nei 16 tūkstančių šeimų, kurioms ji yra gyvybiškai svarbi. „Bendradarbiausime su savivaldybių socialiniais darbuotojais. Jų atrinktoms, didžiausią nepriteklių kenčiančioms šeimoms perduosime ne tik įprastą bakalėjos produktų davinį, bet pridėsime ir šviežių daržovių“, – apie paramos išdalinimo principus pasakojo V. Ilgius.

A. Guogos teigimu, situacija, kai šeimos netenka turėtos vilties pasiruošti svarbiausioms metų šventėms, pamina žmogaus orumą ir jam yra nesuprantama. „Valdininkai nespėja laiku paskelbti konkursų, kad paskirstytų europinę paramą. Jie tai motyvuoja užsitęsusiomis procedūromis. Tačiau garantuoju, kad patys algas, o gal ir premijas, gaus laiku, kai tuo metu skurde gyvenantiems žmonėms šventes sutikti gręsia prie tuščių stalų”, – apmaudo neslepia europarlamentaras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra paskirta vadovaujančia institucija, atsakinga už EPF įgyvendinimą Lietuvoje. Už maisto produktų pristatymą ir dalinimo administravimą yra atsakinga Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra. Paaiškėjo, kad pastaroji dabar vykdo tarptautinius viešuosius pirkimus maisto produktams tiekti. Visos šios procedūros užsitęsė, todėl ES parama vargstančių iki švenčių nepasieks.

Paramą iš EPF šiemet gaudavo 272 tūkst. asmenų. Tad 16 320 skubią paramą gausiančių asmenų yra vos 6 proc. nuo viso EPF gavėjų skaičiaus. Skaičiuojant, kad šeimoje yra vidutiniškai 3 asmenys, bus suformuota apie 5 440 vienkartinių maisto paketų ir išdalinta visose Lietuvos savivaldybėse. Vieno paketo apytikrė vertė – 15 Lt.

Norinčiųjų gauti pagalbą maisto produktais yra gerokai daugiau nei „Maisto bankas“ gali padėti. Lietuvoje maždaug 610 tūkst. žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, tačiau šios organizacijos pagalba maistu pasiekė tik 205 tūkst. gyventojų. Lyginant su su ekonominės krizės metais, skurstančiųjų Lietuvoje šiek tiek sumažėjo, tačiau nežymiai.

„Maisto bankas“ pastaruoju metu iš Lietuvos ūkininkų gauna nemažai morkų ir kopūstų, užaugintų Rusijos rinkai, bet dėl paskelbto embargo atiduodamų labdarai. Dar iki Kalėdų „Maisto banką“ pasieks 500 tonų daržovių. „Maisto bankas“ paramai maistu tikisi surinkti ir nepasiturintiems patiekti dar didesnį kiekį ir šviežių maisto produktų, kasdien gaunamų iš prekybos tinklų, taip pat  kreipsis ir į didžiausius Lietuvos maisto gamintojus. „Tokiu būdu pasistengsime skurdžiausias šeimas aprūpinti būtiniausiu maistu“, – tikina V. Ilgius.

Aukokime http://www.maistobankas.lt/rekvizitai

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt