Šeštadienis, Gruodis 07, 2019
   
Tekstas

Perrinktas Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis: „Tikslas – didesnė Lietuva“

Šiandien „Vilnius Grand Resort“ vykstančiame aštuntajame Liberalų sąjūdžio suvažiavime partijos pirmininku perrinktas Eligijus Masiulis. Į partijos pirmininko pareigas pretendavo iš anksto kandidatu iškeltas E. Masiulis ir partijos suvažiavimo metu iškeltas europarlamentaras Antanas Guoga. Susumavus liberalų surengto elektroninio balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad E. Masiulis surinko 605 balsus (78,47 proc.), o A. Guoga – 166 suvažiavimo dalyvių balsus.

Perrinktas liberalų lyderis E. Masiulis suvažiavime pabrėžė, kad Liberalų sąjūdžio vaidmuo šalies politiniame gyvenime tampa vis svarbesnis, nes pastaruoju metu kėsinamasi ne tik į pagrindines laisves ir pasirinkimus, bet ir į žmogaus teisę užsidirbti.

„Per 25 metus Lietuva įsitvirtino kaip pilnateisė Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų narė. Tačiau sprendžiant labai svarbius globalius reikalus buvo pamiršta žmogaus kasdienybė. Kai kas tikėjosi, kad gerovė į kiekvienus namus ateis savaime. Taip neįvyko. Vis dar turime per didelį biurokratinį aparatą, ribojantį mūsų gerus norus. Ir per didelę mokesčių naštą, apribojančią pinigų kiekį kišenėje. Liberalai yra pasiruošę įgyvendinti esminius pokyčius ir padėti kurti didesnę Lietuvą – be keršto ir pavydo mokesčių, be augančios biurokratijos ir žmonių rūšiavimo“, – teigia E. Masiulis.

Jis suvažiavimo dalyviams pristatė „Didesnės Lietuvos“ planą. Pirmoji užduotis – įtvirtinti sąlygas didesniems atlyginimams, pirmiausia mažinant mokestinę naštą dirbantiems. Tam būtina kelti bendrą neapmokestinamų pajamų dydį bent iki minimalios algos, peržiūrėti mokesčius vaikus auginantiems tėvams, įvesti „Sodros“ lubas. „Reikia sulaužyti taisyklę, kad Lietuvoje vidutinę algą gaunančio žmogaus pajamos apmokestinamos bene labiausiai Europoje ir tarp pažangių pasaulio valstybių“, – sakė E. Masiulis. Liberalo teigimu, ten, kur pagrindinis gyventojų traukos taškas vis dar yra Darbo birža, reikia galvoti apie „žalius koridorius“ verslui.

Antra, didesnė Lietuva bus tada, kai mūsų bus daugiau – tie, kurie išvyko iš šalies ieškodami geresnio gyvenimo, turi žinoti, kad bet kada gali grįžti namo. Arba prisidėti kuriant stiprią, modernią valstybę. „Lietuviškas pasas yra ne tik duotybė, bet ir vertybė, kurios niekas neturi teisės atimti“, – sakė E. Masiulis. Jis ragino kuo greičiau įteisinti internetinį balsavimą, kuris reikalingas ne liberalams, ne Vyriausiajai rinkimų komisijai ar IT specialistams, bet pasaulio lietuviams.

Trečia, didesnė Lietuva bus, kai atsiras daugiau laisvės rinktis. Kuo valdžia labiau pasitikės savo piliečiais, tuo labiau piliečiai pasitikės valdžia. „Niekam neturi kilti abejonių, kad tada, kai reikės, valstybė bus tvirtas užnugaris. Pasitikėjimas valstybe ir saugumu prasideda nuo tokių paprastų dalykų kaip veikiantis trumpasis pagalbos telefonas“, – teigė E. Masiulis.

Aštuntajame Liberalų sąjūdžio suvažiavime susirinko rekordinis skaičius dalyvių – net 796 delegatai ir 150 svečių.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt