Ketvirtadienis, Gruodis 12, 2019
   
Tekstas

Liberalų programos akcentai: žmogaus laisvių gynimas ir pajamų didinimas

Liberalų sąjūdis pirmadienį akademinei visuomenei pristatytoje savo rinkimų programoje akcentuoja ne tik atlyginimų ir pensijų didinimą, bet ir būtinybę Lietuvoje aktyviai ginti žmogaus laisves ir liberalias vertybes.

Pristatydamas rinkimų programą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute partijos pirmininkas Remigijus Šimašius teigė, kad Lietuvos įstatymų leidžiamoji valdžia vis dar per daug kišasi į privatų žmogaus gyvenimą.

„Žmogaus asmeninė laisvė yra viena iš pamatinių vertybių. Kai politikai nustos nurodinėti, su kuo ir kaip reikia miegoti, kaip reikia „dorai“ gyventi, žmonės Lietuvoje jausis laisvesni ir laimingesni“, – sakė R.Šimašius.

Liberalai būsimajame Seime priešinsis bažnyčios kišimuisi į įstatymų leidybą, kovos su biurokratija, palaikys tarp populistų nepopuliarius, tačiau šaliai būtinus sprendimus.

Liberalai kovos, kad Lietuvoje būtų įteisinta skirtingų lyčių žmonių ir homoseksualų partnerystė, valstybė nediskriminuos nesusituokusių šeimų, būtų taikomas šiuolaikiškas pagalbinis apvaisinimas, būtų panaikinti valstybiniai vaikų globos namai, pasuose vardus ir pavardes būtų galima rašyti visomis lotyniškomis raidėmis, būtų įteisinta dviguba pilietybė, balsavimas internetu.

Kalbėdami apie mokesčius, liberalai pabrėžė Seime neleisiantys įvedinėti naujų ir didinti dabartinių mokesčių, panaikins nekilnojamojo turto mokestį gyventojams. Taip pat bus priešinamasi valstybinio banko ir alkoholio prekybos tinklo kūrimui.

Liberalai yra vienintelė politinė jėga, kuri pritaria modernaus ir šiuolaikiško Darbo kodekso priėmimui. „Dabar bandoma sukurti mitą, kad naujas Darbo kodeksas reikalingas darbdaviams, Lietuvoje sukurs vergovę. Netiesa. Jo reikia visiems dirbantiesiems, kad Lietuva būtų patraukli kurti naujas darbo vietas, iš čia gamyklos nebūtų iškeliamos į Latviją ar Lenkiją, bankai į Estiją. Modernus kodeksas padės žmonėms kurie nori dirbti ir daugiau užsidirbti, jiems nereikės dėl didesnės algos emigruoti iš Lietuvos“, – kalbėjo R.Šimašius.

Liberalų sąjūdžio rinkimų sąrašo lyderis akcentuoja, kad dabartinė valdžia dirbo be didelių ambicijų, todėl per pastaruosius keturis metus Lietuvos gyventojų pajamos ir pensijos augo labai vangiai.

Liberalai apskaičiavo, kad įvykdžius jų planą per keturis ateinančius metus vidutinį atlyginimą šalyje būtų galima padidinti nuo dabartinių 600 iki 1000 eurų. Kad tai įvyktų minimalų atlyginimą reikia sulyginti su neapmokestinamu pajamų dydžiu, kasmet vienu procentu mažinti socialinio draudimo mokesčius, sumažinti „Sodros“ lubas iki 2200 eurų, neapmokestinti įmonių pelno, kai jis investuojamas į tolesnę verslo plėtrą, naujų darbo vietų kūrimą. Liberalai taip pat skatins naujų investicijų pritraukimą į Lietuvą ir pačios ekonomikos augimą, kas taip pat augintų atlyginimus.

„Norime sudaryti puikias sąlygas jauniems žmonėms gyventi, dirbti ir užsidirbti Lietuvoje. Turime tapti pirmaujanti regiono šalis gabiems žmonėms čia kurti ir eksperimentuoti, mūsų valstybę paversti kvalifikuotų profesionalų, gabių mokslininkų ir jauno verslo traukos centru“, – liberalų viziją apie naujus verslus dėstė E.Gentvilas.

Tam reikia ne tik palankios mokestinės politikos ir mažesnės biurokratijos naujoms įmonėms, lankstesnių darbo sąlygų, bet ir skirti daugiau pinigų moksliniams tyrimams, supaprastinti verslo perkėlimą į Lietuvą, kvalifikuotų darbuotojų iš užsienio pritraukimo taisykles.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt