Pirmadienis, Liepa 06, 2020
   
Tekstas

Liberalai nepritars S. Skvernelio kandidatūrai į premjerus, jei nauja Vyriausybė neatsisakys planų didinti mokesčius

Liberalai nepritars kandidato į premjerus Sauliaus Skvernelio skyrimui, jei formuojama nauja Vyriausybė neatsisakys ketinimų didinti mokesčius didelei daliai dirbančių Lietuvos žmonių, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

Ketvirtadienį Liberalų sąjūdžio frakcija susitiko su S. Skverneliu, susitikimo metu aptartos būsimos Vyriausybės darbo gairės ir prioritetai. Lankydamasis frakcijoje S. Skvernelis patvirtino, kad mokesčių sistemą ketinama koreguoti orientuojantis į didesnį apmokestinimo progresyvumą.

„Faktas tas, kad S. Skvernelio kandidatūros negalime vertinti atskirai nuo naujos Vyriausybės nuostatų ir programos. Girdime, kad „valstiečių“ lyderiai žada naują mokesčių pertvarką, po kurios uždirbantys 1000 eurų, arba maždaug 760 eurų „į rankas“, turės mokėti dar didesnius mokesčius. Tai būtų esminė naujosios Vyriausybės klaida. Liberalai kategoriškai nepritaria ir nepritars tokiems siūlymams, nes tai sužlugdys bet kokią žmonių motyvaciją, norą stengtis ir dirbti. Be to, tai reikštų, kad dar daugiau žmonių nusipirks bilietą į vieną pusę skrydžiui iš Lietuvos“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas E. Gentvilas.

Liberalai siūlo, kad Vyriausybė kuo greičiau priimtų sprendimus dėl mokesčių naštos dirbantiems mažinimo, verslo sąlygų gerinimo, naujų darbo vietų ir investicijų pritraukimo. Liberalai ragina formuojamą naują Vyriausybė atsisakyti bet kokių ketinimų kurti valstybės monopolijas, riboti laisvą žmonių pasirinkimą ir konkurenciją versle.

„Lietuvai reikia pokyčių, tačiau tikrai ne bet kokių. Nemanau, kad permainos turėtų būti grindžiamos naujais draudimais, nuožmesniu valstybės reguliavimu ar monopolių steigimu. Ar Lietuvoje jau nieko nebereikia kurti, tiktai – apriboti, suvaržyti, uždrausti? Turėjome ne vieną progą įsitikinti, kad valdžios orientacija į minimumą ir naujus valdiškus postus tiktai didina visuomenės susipriešinimą, stato dar aukštesnę sieną tarp valdžios ir žmonių. Privalome šią tendenciją pakeisti. Tam būtina atsisakyti perteklinės biurokratijos, Vyriausybei reikia dirbti greičiau ir efektyviau, nebeskirstyti žmonių į savus ir „elitą“, nes tikslas yra auganti visos šalies žmonių gerovė“, – teigė E. Gentvilas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt