Šeštadienis, Balandis 04, 2020
   
Tekstas

E. Gentvilas: „Būtina depolitizuotiLiberalai siūlo keisti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sudarymo tvarką, kad šių institucijų veikla būtų depoli Vyriausiąją rinkimų ir Tarnybinės etikos komisijas“

Liberalai siūlo keisti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sudarymo tvarką, kad šių institucijų veikla būtų depolitizuota, eliminuojant partijų ar valdžios institucijų skiriamus atstovus. Tai leistų šioms institucijoms dirbti nešališkai ir profesionaliai.

Liberalai atitinkamas įstatymo pataisas teiks svarstyti rytojaus Seimo opozicinėje darbotvarkėje.

„Ne kartą sakėme, kad Vyriausioje rinkimų komisijoje, pradedant nuo vadovybės, būtini pokyčiai. Natūralu, kad artėjant komisijos kadencijos pabaigai dabar yra geriausia proga atsinaujinti. Reikia, kad iš esmės keistųsi šios komisijos sudarymo principai – joje neturėtų likti partijų deleguotų atstovų. Taip panaikinsime spekuliacijas, kad vienas ar kitas VRK sprendimas galimai palankus kuriai nors politinei jėgai. Lygiai ta pačia – depolitizavimo kryptimi – turi žengti ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ją turi sudaryti teisininkai profesionalai, nevyriausybinių organizacijų skaidrumo ir etikos ekspertai“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

Atsižvelgiant į liberalų siūlymus, Seimui pateiktos Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pataisos, kurios panaikina politinių partijų teisę deleguoti savo atstovus į Vyriausiąją rinkimų komisiją, tokios pat teisės netenka ir šalies Prezidentas. Liberalai siūlo, kad pagal naują tvarką VRK būtų formuojama iš komisijos pirmininko ir dar 9 narių, turinčių aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, kuriuos teisę deleguoti turėtų Teisėjų taryba, Lietuvos teisininkų draugija ir Lietuvos teisingumo ministras.

Atsižvelgiant į liberalų siūlomas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo pataisas, po du kandidatus į VTEK narius Seimui turėtų teisę teikti Teisėjų taryba ir Lietuvos teisininkų draugija, vieną kandidatą – viešosios įstaigos „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Iki šiol į VTEK narius po vieną kandidatą siūlydavo šalies Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Teisėjų taryba ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.

„Profesionalumas, kompetencija, nešališkumas – trys kertinės savybės, kuriomis turi remtis ir Vyriausioji rinkimų, ir Tarnybinės etikos komisija“, – teigia E. Gentvilas.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt