Antradienis, Liepa 14, 2020
   
Tekstas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Utenos skyrius: „Už naują politinę kartą!”

m_kaukenasKandidatų sąrašą ir rinkiminę programą pristato skyriaus pirmininkas ir sąrašo lyderis Marijus Kaukėnas.

Liberalų sąjūdžio Utenos skyrius savivaldybių tarybų rinkimuose iškėlė jauniausią sąrašą Utenoje. Beveik visą sąrašą sudaro kandidatai, kurie prieš tai nėra dalyvavę rinkimuose. Mes įsitikinę, jog tik naujai suburti savo sričių specialistai gali atkurti pasitikėjimą politine sistema. Sąraše nėra mokyklų direktorių, darželių direktorių, savivaldybės darbuotojų ar kitų kandidatų, kurių pareigos nėra suderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis. Sąraše yra įvairių kandidatų, kurių: specialybės nuo politologų, aplinkosaugininkų, ekonomistų iki  teisininkų, sportininkų, geodezininkų; pareigybės nuo studento, vadybininko, skyriaus specialisto, mokytojo iki vaikų gydytojo, dėstytojo, verslininko, direktoriaus; išsilavinimas nuo vidurinio, aukštesniojo iki aukštojo ar kelių magistrų; amžius nuo 22 iki 60 m.

  

Utena 2011 – 2015 m.

Savivaldybių tarybų

rinkimų kandidatai:

1. Marijus Kaukėnas

 2. Darius Pakajavas

 3. Paulius Šinkūnas

 4. Gediminas Ambraška

 5. Daiva Pečionė

 6. Ingrida Kepalaitė

 7. Šarūnas Šimonėlis

 8. Martynas Paukštė

 9. Evaldas Jackevičius

10. Vaidas Mikšys

11. Ilona Vaiginytė

12. Valdas Mintaučkis

13. Indrė Bivainytė

14. Vitalijus Pečionas

15. Karolis Ivoška

16. Renatas Andrašius

17. Jurgita Bubulienė

18. Paulius Tutkus

19. Renaldas Šeinauskas

20. Rima Semėnienė

21. Vaidas Kaušylas

22. Rita Ivonytė

23. Ramūnas Puodėnas

24. Jonas Ramanauskas

25. Gintaras Urbonas

26. Raimondas Gruodis

27. Arūnas Valiulis

28. Gitana Kviklienė

29. Paulius Augustaitis

30. Aurimas Valiulis

31. Tomas Jakutis

32. Arūnas Urbonas

33. Vytautas Kaziela

Liberalų sąjūdžio Utenos skyrius sieks įgyvendinti šiuos pagrindinius, programinius tikslus:

 

Supaprastintas savivaldybės administracijos, jai pavaldžių įstaigų bei įmonių paslaugų teikimas.

Gyventojai sprendžiantys savo problemas savivaldybėje dažnai susiduria su aibe biurokratinių kliūčių. Mūsų įsitikinimu būtina supaprastinti savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų bei įmonių paslaugų teikimą.

 

Geriausia priemonė gyventojams patikrinti, kaip išrinkti politikai atstovauja jiems savivaldybėje yra viešumas. Šiais, modernių technologijų laikas tam tinkamiausia priemonė yra internetas. Savivaldybės tarybos ir kiti svarbesni miestui posėdžiai turi būti transliuojami internete. Gyventojai turi turėti galimybę ne tik matyti posėdžius, bet ir neišeidami iš namų ar darbo pateikti klausimus posėdžio dalyviams.

Skaidrumas komunalinių paslaugų sektoriuje.

Mes manome, kad rajono savivaldybei pavaldžios Utenos vandenų ir Utenos šilumos tinklų įmonės neturėtų būti privatizuojamos, tačiau būtina skaidrinti jų veiklą. Mokėdami vandens, šildymo, šiukšlių išvežimo  mokesčius gyventojai privalo žinoti kokia dalis jų sumokamų mokesčių tenka įmonių sąnaudoms, investicijoms, dividendams, atlyginimams ir kt.

Aktyvūs rajono valdžios veiksmai ieškant investicijų Utenos miestui ir rajonui.

Mes palaikysime numatytus savivaldybės projektus finansuojamus ES lėšomis, atsižvelgiant į savivaldybės skolų ir pajamų balansą. Aktyviau ir glaudžiau bendradarbiaudami su įvairiomis ministerijomis pritrauksime investicijas ir didesnį finansavimą Utenos regionui.

Šalia Utenos miesto veikianti laisvoji ekonominė zona.

Sieksime, šalia Utenos įkurti laisvąja ekonominę zoną. Matant, kaip sėkmingai kituose miestuose tokios laisvosios ekonominės zonos padėjo pritraukti Lietuvos ir užsienio verslininkų kapitalą manome, kad tai pasiteisintų ir strategiškai geroje vietoje esančioje Utenoje. Utenos rajonui šiuo metu labiausiai reikia investicijų į tas verslo sritis, kurios sukuria ilgalaikes darbo vietas.

Miesto gatvės ir perėjos apšviestos tamsiuoju paros metu, ne tik prieš rinkimus.

Miesto gatvės ir pėsčiųjų perėjos turės būti apšviestos visu tamsiuoju paros metu. Mūsų įsitikinimu žmogaus ir jo privačios nuosavybės saugumas gatvėje, kiemuose, namuose yra vienas svarbiausių dalykų. Mes esame prieš tai, jog taupymas vyktų miesto gyventojų saugumo sąskaita.

Įrengtas platus kokybiškų vaizdo kamerų tinklas Utenos mieste.

Įrengtų vaizdo kamerų tinklas mieste palengvina darbą policijai, tačiau nemaža dalis įrangos yra technologiškai pasenusi, todėl būtina atnaujinti šį tinklą modernia technika. Tai kur kas efektingiau padėtų policijai kovoti su viešos tvarkos pažeidimais bei kitais nusikaltimais.

Didesnės automobilių stovėjimo aikštelės daugiabučių namų kvartaluose.

Jau daug metų daugiabučių namų gyventojus kankina automobilių parkavimo problema, į kurią iki šiol rimčiau sureaguota nebuvo. Yra tik du pasirinkimo keliai norint kiemuose sutalpinti gyventojų automobilius. Arba gyventojai atsisako automobilių, kas yra neįmanoma, arba reikia pagaliau imtis stovėjimo aikštelių išplėtimo. Šios problemos sprendimas bus vienas prioritetinių mūsų tikslų.

Atsakingas miesto gatvių remontas ir priežiūra.

Kasmet lopant  gatves išleidžiama milijonai litų, tačiau užlopytos gatvės labai greitai vėl pasidaro duobėtos. Didžiuliai pinigai skiriami ne problemos išsprendimui, bet jos sprendimo atitolinimui. Suprantame, kad visų gatvių kapitaliniam remontui pinigų savivaldybės biudžete neužteks, tačiau mes sieksime pasitelkdami investicijas užtikrinti, kad gatvės būtų remontuojamos kapitališkai. Taip pat ne mažesnė problema, kurią būtina spręsti yra miesto gatvės su žvyro danga.

Viešbutis, pramogų centras ir kino teatras Utenoje.

Atsižvelgiant į tai, jog Utenos miestas yra regiono centras, o šiame regione gyvena apie 200 000 gyventojų sieksime, kad Utenoje atsirastų viešbutis su modernia konferencijų sale, kino teatras, pramogų centras su pasilinksminimo vietomis ne tik jaunimui, bet ir vyresniems miestiečiams.

Objektyviai ir konkurencingai skirstomos lėšos Utenoje veikiančioms sporto šakoms.

Įvairių sporto šakų finansavimas  neturėtų skirtis kelis šimtus kartų. Suprantame, kad šaškių sportui reikia kur kas mažesnio finansavimo, nei krepšiniui. Tačiau nesuprantame tokių proporcijų, kai keliems miesto futbolo klubams skiriama 3000 lt, o vienam krepšinio klubui šimtus kartų didesnis finansavimas. Mes pritariame krepšinio paramai, tačiau sieksime, kad ir kitos sporto šakos neliktų nuošalyje.

Sporto salės, stadionai ir kiti sporto objektai atviri ne tik „išrinktiesiems“, bet visiems sporto mėgėjams.

Kadaise savaitgaliais galima buvo nueiti į mokyklų sporto sales ir nemokamai pažaisti krepšinį, futbolą ar šiaip pasportuoti. Jau eilę metų mokyklų sporto salės yra uždaros, todėl mes sieksime jas atverti  miesto ir rajono gyventojams.  Miesto sporto objektuose turi būti sudarytos galimybės nemokamai treniruotis ir žaisti varžybas visų sporto šakų mėgėjams, kurie atstovauja Utenai tarpmiestiniuose ar tarptautiniuose turnyruose.

Atnaujintas sporto inventorius miesto ir seniūnijų sporto objektuose.

Per keturis metus sieksime atnaujinti senas ar įrengti naujas krepšinio bei tinklinio aikšteles kiekviename mikrorajone, kaime, prie populiarių tarp gyventojų vandens telkinių.

Patogus ir skaidrus gydymo įstaigų paslaugų teikimas.

Geriausias gydytojo darbo kokybės matas yra ne eilės prie jo kabineto buvimas, bet jos nebuvimas. Daugeliui uteniškių yra tekę pusdienį ar ilgiau praleisti poliklinikoje stovint eilėse dėl eilių. Žinant, jog rajono savivaldybėje trečdalis narių yra gydytojai mums nesuprantama kodėl eilių ir kitos problemos iki šiol nėra sprendžiamos. Būtina kartu su visais suinteresuotais asmenimis rasti kelią iš šios ilgametės probleminės situacijos. Palaikysime ligoninės renovacijos idėją.

Prevencinė sveikos gyvensenos programa.

Esame prevencijos sveikatos apsaugos šalininkai. Sveika gyvensena – mityba, sportas, mankšta, buvimas gryname ore ir kt. vienareikšmiškai žmones daro sveikesnius ir mažiau sergančius. Sumažėjus pacientų skaičiui, sumažėja ir išlaidos sveikatos apsaugai. Dalis sutaupomų lėšų galėtų būti skirta įvairioms prevencinėms sveikos gyvensenos programoms, kurias galėtų rengti miesto gyventojai.

 

Atkurtas senasis miesto parkas su nauja scena renginiams

Senojo miesto parko estrada mistinėmis aplinkybėmis sudegė prieš kelis metus. Miesto valdžios buvo nuspręsta, kad šalia pušyno tinkamiausia vieta ne atstatytam miesto parkui, bet  kuro degalinėms, tarytum jų trūksta Utenoje. Nors atstatymo klausimas visą tą laikotarpį buvo marinamas, žmonės parko nepamiršo. Mes savo ruožtu ėmėmės parko atgaivinimo. Visai nesenai Utenos miesto meras šios istorinės Utenos vietos atkūrimo idėją pavadino darželinukų svajonėmis. Suprantama, kai  korektiškumo trūksta politikų atžvilgiu, bet svajonių pamatyti atkurtą senąjį parką turi ne tik politikai, turi didelis būrys miesto gyventojų. Tikime, jog suradus finansavimo šaltinį ir sutvarkius atkūrimui reikalingus dokumentus parką galima bus atkurti per artimiausius kelis metus. Tuo pačiu metu iškirtus krūmokšnius, išvalius teritoriją ir pastačius laikiną sceną, kas mūsų manymu užtruktų keletą dienų būtų galima jau šią vasarą Jonines švęsti tam labiausiai tinkančioje vietoje.

Konkurencingas ir skaidrus finansavimas kultūriniams renginiams.

Esame gavę ne vieną nusiskundimą iš Utenos miesto ir rajono gyventojų dėl neobjektyvaus lėšų skirstymo ir panaudojimo kultūriniams renginiams. Į tai bus sureaguota. Taip pat sieksime, kad  nebeliktų nemokamų kvietimų ir abonentų, VIP ložių bei panašių dalykų. Visa tai finansuojama biudžeto lėšomis, o tai reiškia mūsų visų mokesčių surinktais pinigais.

Skaidri ir veiksminga ikimokyklinukų krepšelio sistema.

Esame įsitikinę, jog ši sistema privers mokymosi įstaigas persiorientuoti į vaiką individualiai. Darželiams konkuruojant dėl vaikų teks pasitempti, tokių būdu atsiras didesnė mokymosi paslaugų kokybė. Mes už tai, kad vaikas rinktųsi darželį, o ne darželis vaiką.

Vaikų darželių eilės ir registracija internete.

Mes įsitikinę, jog nenormali situacija yra, kai vaikai į eilę užrašomi prieš du ar daugiau metų iki mokslo pradžios. Šią problemą puikiai išspręs viešumas, t.y. eilės paskelbimas internete. Tėvai galės ne tik matyti internetinę eilę į darželį, bet taip pat savo vaiką užregistruoti internetu. Tai užtikrins skaidrumą šioje srityje.

Modernus jaunimo užimtumo centras Utenoje, filialai miesteliuose.

Jau kelis metus teigiame, jog Utenos miestui reikia modernaus jaunimo užimtumo centro. Įvairių specialistų yra įrodyta, jog užimtas jaunimas valstybei ir miestui kainuoja kur kas pigiau, nei neturintys ką veikti. Nors vienu metu atrodė, kad rajono valdžia išgirdo jaunimą, tačiau  kalbos ir liko kalbomis. Tikime, kad naujoje savivaldybės taryboje atsiradus daugiau jaunesnių žmonių šis tikslas taps realybe.

Ženkliai didesnis finansavimas jaunimo politikai.

Šiuo metu Utenos jaunimo politikai skiriama mažiausiai per pastaruosius kelis metus, 30 000 litų. Žinant, jog miesto biudžetas sieks per 100 milijonų litų manome, kad jaunimas ir jaunimo organizacijos turėtų gauti kur kas didesnį finansavimą.

Didesnis finansavimas kaimo vietovių ir miestelių apšvietimui.

Būtina didinti finansavimą kaimų ir miestelių gatvių apšvietimui. Mes siūlysime investuoti į modernius generatorius, kurių darbo krūvį reguliuotų patys kaimų gyventojai. Kiekvienas kaimo gyventojai patys spręstų kiek elektros gali ir nori pasigaminti bei išeikvoti.

Atsakingai prižiūrimi seniūnijoms priklausantys keliai.

Kiekvienam kaimo ir vienkiemio keliui prižiūrėti yra skirtas finansavimas. Todėl stebėdami šių lėšų panaudojimo skaidrumą užtikrinsime, jog keliai būtų prižiūrimi ne tik kaimuose, bet ir pakeliui į vienkiemius.

Visapusiškas bendruomenių palaikymas sprendžiant gyventojų problemas saugomose teritorijose.

Turbūt kiekvienas turite pažystamų ar patys esate susidūrę su sunkumais iškylančiais saugomose teritorijose. Vien Utenos rajone keturios seniūnijos ribojasi su saugomomis teritorijomis Daugailių, Tauragnų, Saldutiškio ir Kuktiškių. Nesenai teko Tauragnuose organizuoti susitikimą su Seimo nare Dalia Kuodyte ir minėtų teritorijų gyventojais. Visi gyventojai pritarė, kad saugomos teritorijos reikalingos, bet visi buvo prieš be galo didelius apribojimus. Perdėti apribojimai žmogų gyvenantį saugomoje teritorijoje padaro „neįgaliu“ ką nors daryti savo kieme. Gyventojai skundėsi, jog buvo surinkę parašus ir kreipėsi į rajono savivaldybės tarybą, kad ši nepritartų saugomų teritorijų planui. Tačiau eilinį kartą valdžia nusprendė, jog yra protingesnė už paprastą žmogų. Jau ateinančioje pavasarinėje Seimo sesijoje bus svarstoma nauja šio įstatymo pataisa, kuri teisę spręsti saugomose teritorijose padalins į tris dalis - saugomų teritorijų departamentui, savivaldybei ir gyventojų bendruomenėms. Būdami rajono savivaldybės taryboje ginče tarp biurokratų ir paprasto žmogaus palaikysime pastarąjį.

Liberalų naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt