Trečiadienis, Birželis 29, 2022
   
Tekstas

Kas ketvirtas Lietuvos mokinys kelyje bus saugesnis

Net 300 Lietuvos mokyklų gegužės mėnesį pasirašė Europos kelių eismo saugos chartiją ir pasižadėjo savo veiksmais prisidėti prie bendro Europos tikslo – mažinti mirčių skaičių keliuose. Mokyklos, kurias lanko virš 105 tūkstančių vaikų – ketvirtadalis visų šalies mokinių, – tapo didžiausia prie šios Europos Sąjungos iniciatyvos prisijungusia bendruomene ir sieks rekordo.

Šiandien Vilniuje renginyje „Aš pasirašau!“, kuriame dalyvavo daugiau nei 250 mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos, buvo pasirašyta 300-oji Chartija. Tai simboliškai užbaigė mėnesį trukusią iniciatyvą, kurios metu Susisiekimo ministerija kvietė mokyklas pasirašyti tarptautinį įsipareigojimo dokumentą.

„Labai džiaugiuosi, kad net ketvirtadalis Lietuvos mokyklų davė pažadą rūpintis jaunaisiais eismo dalyviais –  reikšmingą pažadą, kad daugiau nei 100 tūkstančių Lietuvos mokinių bus saugesni. Tikiu, kad bendradarbiaujant mums pavyks išvengti skaudžių nelaimių keliuose“, – sako susisiekimo ministras Eligijus Masiulis

Anot ministro, švietimo institucijų indėlis į saugaus eismo švietimą gali padėti Lietuvai pasiekti užsibrėžto ambicingo tikslo – iki 2017 m. patekti tarp dešimties saugiausių Europos Sąjungos valstybių, kurių keliuose nukenčia mažiausiai žmonių.

Europos kelių eismo saugos chartijos koordinatorė Maria Teresa Sanz Villegas teigia, kad tokio masto Lietuvos institucijų prisijungimas prie Chartijos yra neeilinis įvykis šio dokumento istorijoje, kuris pradėjo vienyti Europos organizacijas nuo 2004 m. ir šiuo metu turi daugiau nei 2000 signatarų.

„Sveikinu prisijungusias Lietuvos mokyklas ir tikiuosi, kad jų iniciatyva taps sektinu pavyzdžiu kitoms Europos mokyklų bendruomenėms“, – sako p. Sanz Villegas.

Chartijos signatarėmis tapusios Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos pasižadėjo per ateinančius trejus metus rengti švietimo programas, rūpintis, kad vaikų kelias į mokyklą būtų kuo saugesnis, organizuoti saugaus eismo renginius įtraukiant mokinius ir jų tėvus bei kitaip integruoti saugaus eismo temą į mokyklos kasdienybę.

Susisiekimo ministerija, siekdama mokykloms padėti vaikus sudominti saugaus eismo tema, sukūrė kompiuterinį žaidimas „Ar pasirašai?“, kurį per du mėnesius sužaidė daugiau nei 20 tūkst. mokinių, jų tėvų ir mokytojų iš 1166 šalies mokyklų. Žaidimo dalyviai turėjo įveikti interaktyvią, iššūkių pilną kelionę iš namų į mokyklą spręsdami įvairias eismo situacijas ir taip mokydamiesi svarbiausių saugaus elgesio kelyje principų. 
 


Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt