Šeštadienis, Birželis 12, 2021
   
Tekstas

Ministro G. Steponavičiaus vizitas JAV: naujos bendradarbiavimo galimybės Lietuvos universitetams – stiprinti mokslinį potencialą ir komercializuoti idėjas

Kovo 6-7 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir jį lydintys aukštųjų mokyklų rektoriai JAV tęsė vizitą sparčiai besivystančiame energetikos, medicinos mokslinių tyrimų ir verslo centre – Hiustone (Teksaso valstija). Tai ketvirtas pagal dydį JAV miestas, kuriame įsikūręs vienas didžiausių pasaulyje Medicinos centras (Texas Medical Center).  Susitikimuose su Hiustono ir Rice universitetų prezidentais ir profesoriais buvo kalbėta apie studentų mainų programas, supažindinta su Lietuvoje plėtojamų mokslo, verslo ir studijų slėnių veikla.

Lankydamasis 40 000 studentų turinčiame Hiustono universitete ministras G. Steponavičius susitiko su universiteto prezidente Renu Khator. Universiteto inžinerijos, technologinių ir biologijos mokslų centrų mokslininkams bei lektoriams pristatytas Lietuvos mokslo slėnių potencialas. Sutarta, kad Lietuvos ir JAV mokslininkų ryšiams stiprinti bus siekiama pasinaudoti JAV administracijos SAVI (Science Across Virtual Institutes) programos, Europos Sąjungos fondų bei jungtinių studijų programų teikiamomis galimybėmis.

Pasak ministro, JAV mokslininkus sudomino perspektyvos plėtoti bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais taikomųjų medicinos tyrimų srityje. „Turime atlikti kai kuriuos „namų darbus“ ir pateikti konkretesnius pasiūlymus, tačiau JAV universitetų ir medicinos įmonių noras bendradarbiauti su mūsų tyrėjais – akivaizdus. Turime puikių galimybių“, – sakė G. Steponavičius po susitikimų Hiustono universitete, viename didžiausių JAV DeBakey kardiologiniame centre ir po diskusijų su JAV Metodistų ligoninės tyrimų centro (The Methodist Hospital Research Institute) prezidentu dr. Mauro Ferrari.

Hiustono universiteto Bauerio verslo mokyklos vadovus sudomino ministro G. Steponavičiaus pasiūlymas surengti mokykloje studijuojančių verslo vadovų grupės pažintinę kelionę į Lietuvą. „Pasaulyje įprasta, kad vadovų verslo magistro programoje dalyvaujantys vidutinio dydžio įmonių vadovai vyksta pažintinėms kelionėms į tokias augančias ir dideles rinkas, kaip Kinija, Indija ar Brazilija. O kodėl būsimiems JAV verslo lyderiams, ypač Hiustono universitete besimokantiems energetikos ir medicinos specialistams, neapsilankius Lietuvoje, vykdančioje svarbius regioninius energetinius projektus? Mūsų biotechnologijos ir biomedicinos įmonės 80 proc. savo produkcijos eksportuoja į 70 pasaulio šalių“, – sakė G. Steponavičius.  

Lietuvos delegacija apsilankė Rice universitete – viename geriausių JAV privačių universitetų, garsėjančiame tyrimais technologinių ir biomokslų srityje. Pokalbyje su universiteto prezidentu David Leebron bei vicerektoriumi dr. George McLendon pažymėta, kad Lietuvos universitetai plėtoja mokslinio bendradarbiavimo projektus su Rusija, Baltarusija, Kazachstanu bei Pietų Kaukazo šalimis. Rice universitetas galėtų būti puikus Lietuvos technologijos ir medicinos universitetų partneris, komercializuojant Lietuvos mokslininkų atliekamus tyrimus, įvedant į rinką Lietuvoje sukurtus produktus ar padarytus atradimus.  

„Apsilankymas Hiustone įsikūrusiame Teksaso medicinos centre, kuriame veikia apie 140 mokslo tyrimo institucijų, verslo įmonių bei ligoninių, susitikimai su garsiausių JAV universitetų prezidentais ir profesoriais – unikali proga Lietuvai ir jos universitetams užmegzti naujus ryšius, kurių šiandien labai reikia mūsų stiprėjančioms aukštosioms mokykloms. Manau, kad kartu viešintys Vilniaus Gedimino technikos ir Lietuvos sveikatos mokslų  universitetų rektoriai į Lietuvą grįžta su dideliu bagažu naujų pažinčių, naujų idėjų ir galimybių tolesniam darbui su JAV medicinos ir technologinių mokslų įstaigomis. Lietuvai reikia tęsti pristatomąsias savo universitetų misijas JAV “, –  pažymėjo G. Steponavičius.

Ministro nuomone, Lietuvos universitetai galėtų su JAV geriausiomis aukštosiomis mokyklomis plačiau vystyti jungtinių studijų, išduodančių du diplomus, programas.

Šiandien švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius bei jį lydinti rektorių delegacija tęsia vizitą Bostone.

Skyriaus naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt